رونمایی از نقاشی دیواری لاله …

نوشته شده در موضوع هنر پیشه در ۲۹ بهمن ۱۳۹۳

بخش دوم نقاشي ديواري لاله اسکندري در ضلع ديگري از ديوار بزرگراه شهيد همت ، تقاطع بزرگراه شهيد ستاريترکيبي از نقاشي و کاشي، نهم ارديبهشت با حضور دوستان و خانواده این بازیگر و گرافیست رونمایی شد. 

اسکندری در مورد این اثر گفت: از اسفند سال قبل کارهای ساخت را شروع کردیم که تا ۲۲ فروردین به طول انجامید و ترکیبی از نقاشی و کاشی است. موضوع آنهم طبیعتی است که به یک نوعی در فضای شهری ما فراموش شده است.

وی در مورد جزئیات دیگر این اثر توضیح داد: حجم کار ۵۶۰ مترمربع است که ۲۵۰ متر کاشی کاری و ۱۱۰ متر به نقاشی اختصاص دارد. همچنین در کنار اثر قبلی من که سال گذشته نصب شد قرار گرفته است. البته دوست داشتم تمام فضای دیوار زیرپل را کار کنم که به دلیل وسعت زیاد و اینکه بخشی از دیوارها را پوشش گیاهی پوشانده بود تنها بخشی از دیوار برای طراحی در نظر گرفته شد اما در کل از نظر فضای طراحی نزدیک به همان اثر پارسال است.

لاله اسكندري در يادداشتي كه به بهانه رونمايي دومين بخش از اين نقاشي ديواري مي‌نويسد:

«ما وارث نقش و نگارهاي ماندگار، وارث روحانيت و طراوت، وارث نقش برجسته بر كاشي‌هاي مسجد امام كه هارموني يكدستي از زيبايي و زندگي‌اند هستيم. وارث نقش‌ و نگارهاي اصيل ايراني و زيبايي و صلابت ثبت‌شده بر عمارت تخت‌جمشيد كه صدها سال جنگ و سختي را تاب آورد و به ما رسيد تا يادآوري كند كه نياكان ما هنر را پاس مي‌داشتند.»

Article source: http://pix2pix.org/show.php?ID=1150

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code