رونمایی از نقاشی دیواری لاله …

نوشته شده در موضوع هنر پیشه در 18 فوریه 2015

بخش دوم نقاشي ديواري لاله اسکندري در ضلع ديگري از ديوار بزرگراه شهيد همت ، تقاطع بزرگراه شهيد ستاريترکيبي از نقاشي و کاشي، نهم ارديبهشت با حضور دوستان و خانواده این بازیگر و گرافیست رونمایی شد. 

اسکندری در مورد این اثر گفت: از اسفند سال قبل کارهای ساخت را شروع کردیم که تا 22 فروردین به طول انجامید و ترکیبی از نقاشی و کاشی است. موضوع آنهم طبیعتی است که به یک نوعی در فضای شهری ما فراموش شده است.

وی در مورد جزئیات دیگر این اثر توضیح داد: حجم کار 560 مترمربع است که 250 متر کاشی کاری و 110 متر به نقاشی اختصاص دارد. همچنین در کنار اثر قبلی من که سال گذشته نصب شد قرار گرفته است. البته دوست داشتم تمام فضای دیوار زیرپل را کار کنم که به دلیل وسعت زیاد و اینکه بخشی از دیوارها را پوشش گیاهی پوشانده بود تنها بخشی از دیوار برای طراحی در نظر گرفته شد اما در کل از نظر فضای طراحی نزدیک به همان اثر پارسال است.

لاله اسكندري در يادداشتي كه به بهانه رونمايي دومين بخش از اين نقاشي ديواري مي‌نويسد:

«ما وارث نقش و نگارهاي ماندگار، وارث روحانيت و طراوت، وارث نقش برجسته بر كاشي‌هاي مسجد امام كه هارموني يكدستي از زيبايي و زندگي‌اند هستيم. وارث نقش‌ و نگارهاي اصيل ايراني و زيبايي و صلابت ثبت‌شده بر عمارت تخت‌جمشيد كه صدها سال جنگ و سختي را تاب آورد و به ما رسيد تا يادآوري كند كه نياكان ما هنر را پاس مي‌داشتند.»

Article source: http://pix2pix.org/show.php?ID=1150

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code