آنسا: شاهکارهای نقاشی در خیابان …

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 20 مه 2015

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آنسا، شهرداری تهران در طرحی ده روزه که به همت محمد باقر قالیباف شهردار پایتخت ایران به مرحله عمل درآمده است، 700 اثر از هنرمندان برجسته ایرانی و خارجی، از جمله پیکاسو، ماتیس و رامبراند را بر روی بیش از 1500 تابلوی تبلیغاتی عظیم که در سطح شهر قرار دارد، به جای تبلیغات همیشگی نصب کرده است.

آنسا به نقل از عبدالحسین مختاباد، رییس کمیته هنر شهرداری تهران نوشت: این طرح در راستای زیباسازی شهر تهران اجرا شده است. طرح بعدی مشتمل بر نقاشی دیوارهای منازلی است که در مسیر دید و حاشیه اتوبان ها قرار دارد.

اهالی تهران از سال ها پیش به مشاهده نقاشی های عظیم دیواری با مضامین سیاسی، از رهبران دینی گرفته تا شهدای جنگ با عراق، عادت کرده اند. اما نقاشی هایی که در این ده روز در معرض دید اهالی این شهر بزرگ قرار گرفت، هر کدام یک شاهکار هنری و ساکن موزه ها است که برای دیدن آن، باید ساعت ها در صف ایستاد و بسیاری از مردم، وقت و حوصله آن را ندارند.

قالیباف از زمانی که سکان شهرداری تهران را در دست گرفته در تلاش است تا مشکلات مختلف این شهر را از طرق مختلف مانند ایجاد پارک ها، احداث تونل و پل های هوایی، حل کند.

آخرین ابتکارعمل قالیباف برای زیباسازی تهران به عنوان تلاشی در جهت استحکام بیشتر جایگاه سیاسی وی و تعامل بیشتر با قشر فرهیخته تهرانی نیز تلقی شده ، ابتکاری که تعداد حامیان آن بیش از منتقدان آن است.

آنسا نوشت: آفرین نیساری، مدیر یکی از گالری های نقاشی تهران، می گوید ‘ این ابتکارعمل واقعأ عالی و گامی مهم به سوی هنر است. به نظر من همه مجذوب این طرح شده اند.’

آنسا افزود: روی یکی از نقاشی هایی که بر تابلوهای تبلیغاتی تهران نصب شده ، تابلوی جیغ، اثر ادوارد مونک دیده می شود که در یک طرح فکاهی نشریه شرق خطاب به ترافیک تهران نیز درج شده است.

اروپام*461 **1917

Article source: http://www.nividar.com/news/555a0e885d34e235262bb3e4

دیدگاهتان را بنویسید