فیلم آموزش عکاسی: آموزش نوردهی …

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 14 فوریه 2016
فیلم آموزش عکاسی: آموزش نوردهی ...

موضوع ویدیو امروز لنزک نوردهی و عناصر تشکیل دهنده آن یعنی: سرعت شاتر و دیافراگم است. در این ویدیو عملا خواهید فهمید که شاتر چیست و سرعت شاتر چه معنایی دارد. همچنین تاثیر سرعت های مختلف شاتر روی عکس را مشاهده خواهید کرد. همچنین نگاهی دقیق به دیافراگم لنز خواهیم داشت و ضریب اف های مختلف و تاثیرشان روی نوردهی را بررسی خواهیم کرد. در ادامه شما را به تماشای این فیلم آموزشی دعوت می کنیم.

همه دوربین ها در بنیادی ترین سطح خود از جعبه ای ضد نور با سوراخی در بغلشان ساخته شده اند. یکی از نخستین دوربین های ساخته شده «کمرا آبسکیورا- camera obscura» نام دارد. یک اتاق تاریک با سوراخی روی آن. به دلیل فیزیک نور، منظره بیرون اتاق، بر عکس روی دیوار رو به روی سوراخ تابانده می شود. و اگر شخصی هنرمند داخل این اتاق قرار دهیم تا تصویر ایجاد شده را نقاشی کند، چیزی مشابه یک عکس خواهیم داشت.

بعد از پیدایش عکاسی شیمیایی این امکان به وجود آمد تا دوربین «کمرا آبسکیورا» به اندازه یک جعبه کوچک شود. یعنی یک دوربین پین هول (pinhole camera) به این معنا که جعبه ای مقوایی داریم که دور آن را پوشانده ایم که ضد نور باشد، پشت آن یک قطعه فیلم عکاسی گذاشته ایم، جلوی آن یک شاتر مقوایی وجود دارد (دریچه ای که باز و بسته می شود) و قطعه ای آلومینیومی با سوراخی کوچک روی آن وجود دارد.

بله این یک دوربین ابتدایی است که کار می کند. کافی است تا شاتر را بالا دهید تا نور از سوراخ عبور کرده و به فیلم برسد و تصویر ضبط گردد. از آنجایی که دوربین پین هولی که ساخته ایم دیگر لنز ندارد، پس دیافراگم هم نداریم. چراکه دیافراگم از تیغه هایی ساخته شده که میزان نور ورودی و رسیده به سنسور دوربین را تعیین می کند. در ویدیو آموزشی امروز همه این ها را عملا خواهید دید.

آموزش نوردهی (سرعت شاتر و دیافراگم) – قسمت دوم:

دانلود

کلیه ویدیو های منتشر شده از مجموعه «مقدمات عکاسی – نوردهی» لیندا را با کلیک روی برچسب «لیندا آموزش نوردهی» مشاهده کنید

Article source: http://www.lenzak.com/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%AA/

دیدگاهتان را بنویسید