مرحله ی اول:معرفی لوازم کار:

1) رنگ اکرلیک که به صورت متالیک و صدفی و فسفری و ساده وجود داره.برای شروع بهتره از مارک وستای ایرانی استفاده کنید.مارک تی تی هم خوبه و به به صرفه است.یه جعبه ی ده رنگه ی تی تی فکر کنم 10000 تومن باشه.مارک ریوز رو ابدا توصیه نمی کنم چون بدرد پارچه نمی خوره بیشتر برای شیشه (ویترای) مصرف میشه.

2)چسب dm5 که بعد از خشک شدن بی رنگ میشه.برای زیرسازی مورد استفاده قرار میگیره.در کار روی پارچه های مشکی چون هرچقدر هم که از رنگ استفاده کنیم بعد از خشک شدن باز هم رنگ زمینه ی مشکی دیده میشه باید از این چسب برای زیرسازی استفاده کنیم.جدا از زیرسازی پارچه های مشک برای برجسته کردن کار هم مصرف میشه.

3)پالت تخم مرغی برای گذاشتن و ترکیب رنگ ها

4)اب که برای رقیق کردن رنگ استفاده میشه.قطره قطره اب رو باید روی رنگ بریزید تا غلظت رنگ دلخواه بدست بیاد.زمانی هم که رنگی رو در پالت اضافه اوردید چند قطره اب روی رنگ بریزید ول هم نزنید بعد در اون خونه ی پالت رو با چسب کارتون(ازین چسب نواری پهنا) چسب بزنید تا برای استفاده دفعه ی بعد خشک نشه و رنگتون هدر نره.

5)قلموی سرگرد سایزهای 1 و 0 و00و 000 مارک خرم ایرانی و یا وینذور خارجی.

6)پارچه که بهترین پارچه برای این کار کتان نه خیلی کلفت نه خیلی نازک هست و یا تترون.یه متر بگیرید حالا حالاها میتونین تمرین کنید.البته روی جنس های دیگه هم میشه ولی اینا راحت ترن برای مبتدی ها.