ساده رنگ – نقاشی و عکس

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 16 نوامبر 2016
ساده رنگ - نقاشی و عکس

تصاویر زیر مربوط به شاهکارهای هنری است که اغلب بعد از مرگ آفریننده آن به شهرت رسیده و برخی از ابعاد آنها تنها طی سالهای اخیر و ابداع تکنولوژی های روز کشف شدند.

 

قیمت این آثار بسیار گران است و تعیین ارزش مالی بیشتر آنها  برای کارشناسان بسیار دشوار است .

 

اثر : جِی. اِم. دبلیو ترنر

محل نگهداری : گالری ملی، لندن : 1838

  10 شاهکار نقاشی جهان

تمرر جنگجو به آخرین لنگرگاهش کشیده می‌شود تا از هم باز شود یکی از آثار نقاش رمانتیسیسم انگلیسی، ویلیام ترنر است که در سال ۱۸۳۸ میلادی و در اوج زندگی هنری این نقاش خلق شده‌است. در این اثر، ناو جنگی تمرر که به دلیل نبرد ترفالگر با فرانسه و نقش متمایزش در این نبرد به شهرت رسید، در سمت چپ کار ثبت شده‌است در حالی که به آخرین لنگرگاهش در شرق لندن به سال ۱۸۳۸ میلادی یدک می‌شود.

شاهکار ترنر که هم اکنون متعلق به نگارخانه ملی در لندن است، در سال ۲۰۰۵ به عنوان «مهمترین تابلوی نقاشی در نگارخانه‌های هنر بریتانیا» دست یافت. 

 

مونالیزا

اثر : لئوناردو داوینچی

محل نگهداری : لوور، پاریس : 06-1503

  10 شاهکار نقاشی جهان

این صورت با لبخند مرموز خود با هنر مترادف شده است و قطعا مشهورترین نقاشی ای است که همه‌مان می‌شناسیم و تقریبا تاثیرگذارترین پرتره در طول تاریخ نیز بوده است.

 

شب پرستاره

اثر : وینسنت ون گوک

محل نگهداری : موزه هنرهای معاصر، نیویورک : 1889

  10 شاهکار نقاشی جهان

بی شک این اثر هنری بهترین دوست داشتنی‌‌ها را به نمایش گذاشته و اما نوابغ را نیز به دردسر انداخته است. گویا هنرمند قصد داشته در طول نیم قرن یا بیشتر با استفاده پرمعنی اش از رنگ، نوابغ و هنرمندان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

گلهای آفتابگردان

اثر : وینسنت ون گوک

محل نگهداری : لندن، گالری ملی : 1888

  

ون گوک بعد از ترک کردن زادگاهش، هلند، به قصد جنوب فرانسه برای تشکیل انجمن هنری، این گلهای آفتابگردان را نقاشی کرده است. او این اثر را برای تزئین اتاق خواب دوستش پل گوگن نقاشی کرد. ون گوک سال بعد یعنی سال 1889 کپی دیگری نیز از این نقاشی کشید و شاید هم کپی دیگری در سال بعدتر. کپی‌‌ها و نسخه‌‌های متفاوت دیگری از این تابلو نیز به شاگردان او نسبت داده شده است. این گلهای هنری معروف در قلبشان نمونه ساده‌ای از ایجاز زندگی را به نمایش می‌گذارند؛ آنها چرخه‌‌های متفاوت زندگی ما هستند، شکوفه‌‌های شاداب و باطراوت تا پژمردگی و نابودی…

 

موج نهم

اثر : ایوان آیوازوفسکی

محل نگهداری : موزه دولتی روسیه، سن پترزبورگ 1850

  10 شاهکار نقاشی جهان

تابلوی موج نهم شاهکاری واقعی است. آیوازوفسکی در این نقاشی که تلاش نافرجام گروهی را برای نجات یافتن از امواج بی‌رحم اقیانوس نشان داده، به کمال تکنیکی ناب خویش دست یافته است. با وجود این قوی‌ترین بخش این کمپوزیسون در مرکز نقاشی قرار دارد که مرموز‌ترین و عرفانی‌ترین بخش و نمایش دهنده تشعشعات خورشید می‌باشد و به صحنه با طیفی از رنگهای قوی سبز و صورتی روشنایی بخشیده است. همچنین بارها از این نقاشی به اسم زیباترین نقاشی روسی نام برده شده است.

 

گالری علوفه

اثر : جان کنستابل

محل نگهداری : گالری ملی، لندن : 1821

  10 شاهکار نقاشی جهان

این تابلو به عنوان بزرگترین نقاشی بریتانیایی ارزشمند و مورد تقدیر واقع می‌شود، اما وقتی که برای اولین بار در سال 1821 در آکادمی ‌سلطنتی نمایش داده شد ( با عنوان: نیم روز )، در پیدا شدن خریدار ناکام ماند. ولی وقتی در فرانسه تئودور ژریکو این اثر را تحسین کرد بیشتر مورد توجه قرار گرفت. و بالاخره وقتی در یک سالن در پاریس همراه با تابلوهای دیگر کنستابل نمایش داده شد شور و هیجان بیشتری را برانگیخت ( گفته شده که حضور داشتن نقاشی‌‌های دیگر کنستابل در این نمایشگاه یک هدیه برای ژریکو که خیلی زود و در همان سال فوت کرد، به شمار می‌آمده ). در این نمایشگاه تابلوی گالری علوفه به طور قطع به عنوان برنده مدال طلایی که توسط چارلز ایکس از فرانسه اهدا می‌شد انتخاب شده بود. آثار کنستابل در این نمایشگاه تحت تاثیر و الهام گرفته از نقاش‌‌های فرانسوی مثل اوژن دولاکروا بود.

 

برج بابل

اثر : پیتر بروگل مهتر

محل نگهداری : موزه کانستیستوریس، وین : 1563

  10 شاهکار نقاشی جهان

محل نگهداری : موزه ملی، آمستردام :

1642 

  

محل نگهداری : موزه هنر شهر لس آنجلس :

1888

  10 شاهکار نقاشی جهان

گوگن یکی از نقاشان پیشرو پست امپرسیونیست به شمار می‌آید. این نقاشی رنگین نسبت به نقاشی‌‌های دیگر گوگن به سبک پخته خاص خودش فضاهای رئال بیشتری دارد. “خوک چران” با کشاورز و خوکهایش و پس زمینه ای از خانه‌‌های کوچک روستایی و آسمان، از پیش زمینه ای متفاوت برخوردار است. رنگهای قوی و تکه تکه یکی از سبکهای خاص و متعلق به گوگن است.

 

دو خواهر ( روی تراس )

اثر : پیر آگوست رنوآر

محل نگهداری : موسسه هنری شیکاگو : 1881

  10 شاهکار نقاشی جهان

Article source: http://ranina.blogfa.com/cat-3.aspx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code