زن های خیابانی افغانی در جنوب تهران (+عکس)

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 12 دسامبر 2016

برخی کارشناسان با اشاره به مهاجر پذیر بودن جنوب تهران این اتفاق را از تبعات افزایش حضور مهاجران افغانی در این منطقه بر می شمرند.

این افراد با اشاره به برخی روستاهای حاشیه‌ای “ری” که در آنها جمعیت مهاجران افغانی بیش از ایرانی هاست، عدم توجه به این تغییر نسبت جمعیتی را دارای عواقب بسیاری می‌دانند که زنان خیابانی افغانی یکی از آنهاست.

وی با اشاره به حضور چندین ساله برخی خانواده‌های مهاجر افغانی در ایران و جنوب تهران، فرزندان اینان را نسلی از مهاجرین می‌دانند که در ایران به دنیا آمده و علی رغم حضور در خانواده های افغانی قادر به پذیرش جایگاه خود در اجتماع به عنوان یک غیر ایرانی نیستند.

این فرزندان خانواده‌های مهاجر افغانی با بزرگ شدن و حضور در اجتماع مایل نیستند که مانند پدران و مادران خود تن به کارهای دون داده و به مشاغل سخت روی بیاورند؛ این افراد که در واقع نسل دوم و سوم مهاجران هستند علی رغم حضور در خانواده ای مهاجر علاقه دارند تا به جایگاه مناسبی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی دست پیدا کنند اما عدم پذیرش این موضوع از سوی جامعه ایرانی و دلایل دیگر باعث می شود تا این افراد برای رسیدن به خواسته های خود به راههای غیر مشروع و غیر قانونی روی بیاورند.

افزایش سرقتهای زنجیره ای توسط این افراد، افزایش قتل با انگیزه های مالی و… چند مورد از نتایج این امر است. معضلی به عنوان زنان خیابانی افغانی درجنوب تهران را نیز می توان در همین چارچوب مورد تحلیل قرار داده و این موضوع را یکی از علل گسترش این امر در سطح شهر عنوان کرد.

Article source: http://www.irannaz.com/news_detail_13243.html

tiger pelak 2 زن های خیابانی افغانی در جنوب تهران (+عکس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code