تاتو کردن ابرو، چشم و لب و آرايش دايم

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 24 دسامبر 2016

تاتو و آرايش دائم سال‌ها در فرهنگ‌ها و ميان ملل مختلف مرسوم بوده است. اما امروزه در ميان زنان و مردان مُد شده است.
تاتو کردن ابرو، چشم و لب به صورت‌ آرايش دايم و ترسيم نقوش مختلف بر روي بدن، اين روزها طرفداران زيادي دارد. بعضي افراد آن را به‌عنوان راهي براي زيباتر شدن برگزيده‌اند، ولي براي بعضي ديگر راهي براي مطرح کردن خود در ميان مردم و کسب هويت مي باشد. تاتو کردن ممکن است فقط چند دقيقه طول بکشد. امّا قبل از آن بهتر است درباره‌اش تحقيق کنيد و بيشتر بدانيد تا با برداشتن گام‌هايي در راه محافظت از سلامت خود، دچار پشيماني نشويد.

تاتو نشانه يا طرحي دائمي است که با کاشتن رنگ‌دانه‌ها داخل پوست به‌وجود مي‌آيد. سوزن يک ميلي‌متري داخل پوست مي‌شود. يک سوزن به سر يک ابزار دستي که با برق کار مي‌کند، متصل مي‌شود و با سرعت زياد پوست را سوراخ سوراخ مي‌کند و رنگ را داخل پوست تزريق مي‌کند، تقريباً مثل کاري که سوزن چرخ خياطي انجام مي‌دهد.

اين ابزار قطرات کوچک جوهر را به داخل سلول‌هاي لايه درم پوست تزريق مي‌کند. سلول‌هاي اين لايه پايدارند، بنابراين تاتو به صورت دائمي روي پوست باقي مي‌ماند. اگر اين جوهر فقط در خارجي‌ترين لايه پوست يعني اپيدرم تزريق شود، چون سلو‌ل‌هاي اين لايه مرده‌اند، از سطح پوست برداشته شده و رنگ تاتو باقي نخواهد ماند. در ابتدا محل تاتو ممکن است متورم و پوست پوست شود. در 24ساعت اول پس از تاتو مقداري خون از پوست تراوش مي‌کند و تراوش مايع شفاف و زردرنگي تا چند روز طبيعي است. تاتو کردن براي بعضي افراد درد کمي دارد، ولي شايد براي ديگران تجربه‌اي دردناک باشد.

مراقبت‌‌هاي پس از تاتو

بعد از انجام تاتو، 12- 2 ساعت محل آن را با بانداژ بپوشانيد. 2 بار در روز به وسيله صابون آنتي باکتريال زخم تاتو را به آرامي بشوييد و خشک کنيد و مرطوب‌کننده بزنيد.

بهتر است پس از تاتو، به محل آن پماد آنتي‌بيوتيک بزنيد تا خطر عفونت پوستي را کاهش دهيد. تا جايي که مي‌توانيد روي آن را نپوشانيد و از قرار گرفتن در نور مستقيم خورشيد و شنا کردن خودداري کنيد.

اگر وسايل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بيماري هاي ايدز و هپاتيت C وجود دارد که از بيماري‌هاي کشنده و خطرناک هستند. هپاتيت B، سل و کزاز هم به اين روش منتقل مي‌شوند.

خطرات تاتو

طرح‌هاي تاتو از آرايش‌هاي دايم ابرو تا نقوش پُرآب و تابي که تمام سطح پشت يا بازو را مي‌پوشاند، متفاوت است. انجام تاتو ممکن است براي شما بسيار گران تمام شود، چون در اين فرآيند، سوزن مي تواند در يکي از سدهاي دفاعي بدن شما نفوذ مي‌کند و همراه خود عوامل ميکروبي را وارد بدن مي‌کند. رنگ‌هاي تاتو هم ممکن است واکنش‌هاي ايمني بدن را تحريک کند.

واکنش‌هاي آلرژيک (حساسيت)

رنگ‌هايي که در تاتو استفاده مي‌شود به خصوص رنگ قرمز ممکن است ايجاد حساسيت کند. در اين صورت پوست محل انجام تاتو قرمز مي‌شود و دچار خارش مي‌شود. اين حساسيت‌هاي پوستي، سال‌ها پس از انجام تاتو ممکن است ظاهر شود.

بيماري‌هاي خوني

اگر وسايل تاتو آغشته به خون افراد آلوده باشد، احتمال انتقال بيماري هاي ايدز و هپاتيت C وجود دارد که از بيماري‌هاي کشنده و خطرناک هستند. هپاتيت B، سل و کزاز هم به اين روش منتقل مي‌شوند.

مشکلات پوستي

در اطراف ناحيه‌اي که رنگ تاتو تزريق شده است، ضايعه‌هايي به نام گرانولوما به وجود مي‌آيد که پُر از سلول‌هاي ماکروفاژ است که تلاش مي‌کنند رنگ تاتو را ببلعند و از پوست پاک کنند، به خصوص اگر رنگ تاتو حاوي جوهر قرمز باشد. هم‌چنين در محل تاتو ممکن است KELOID (برآمدگي در محل التيام زخم) ايجاد شود که افراد سياه پوست بيشتر مستعد به آن هستند.

عفونت پوستي

تاتو ممکن است موجب عفونت باکتريايي موضعي شود. علايم اين عفونت شامل سرخي، گرمي، تورم و چرک است.

استريل کردن وسايل تاتو

قبل از اين که تصميم به انجام تاتو بگيريد، مراکز و موسساتي را که در شهر شما اين خدمات را ارائه مي‌دهند، بررسي کنيد. قابل اعتمادترين و مطمئن‌ترين مکان را انتخاب کنيد. موسسه‌اي را انتخاب کنيد که تميز باشد و از نظر وجود امکانات زير در آن محل مطمئن شويد.

اتوکلاو

اتوکلاو دستگاهي است که با حرارت مرطوب (بخار آب) وسايل را استريل کرده و تمام ميکروب‌ها را از جمله ميکروب ايدز و هپاتيت را از بين مي‌برد. تمام وسايلي که يک‌بار مصرف نيستند، بايد با اين وسيله پس از هر بار استفاده استريل شوند. توجه کنيد الکل يا بتادين ميکروب اين بيماري‌ها را از بين نمي‌برند.

اگر به دستگاه فوق دسترسي نداشتيد، مي‌توانيد از گلوتر آلدئيد استفاده کنيد. بعد از پاک کردن وسيله ي تاتو از هر گونه آلودگي و کثيفي، استفاده از آلدئيد 2 درصد به مدت 2-1 دقيقه، ويروس HIV (ايدز) را از بين مي برد و براي کاهش خطر HBV (ويروس هپاتيت B) 4 دقيقه کافي است.

گلوتر آلدئيد روي فلزات خوردگي ايجاد نمي‌کند و به ابزارهاي پلاستيکي و لاستيکي آسيبي نمي‌رساند. محلول گلوتر آلدئيد را مي‌توانيد از مراکز فروش مواد و وسايل دندانپزشکي تهيه کنيد.

وسايل تازه و نو

هنگامي که فرد انجام دهنده ي عمل تاتو براي شروع کار آماده مي‌شود، دقت کنيد که آيا سوزن سر ابزار را عوض مي‌کند و ظرف حاوي رنگ را مخصوص شما تهيه مي‌کند يا خير. رنگ، سوزن و ظرف حاوي رنگ براي تاتو بايد بعد از هر بار مصرف ، تعويض شوند.

مواد ضدعفوني و مواد سفيدکننده

آلات و ابزاري که قابل استريل شدن در اتوکلاو نيستند، پس از هر بار مصرف با مواد ضدعفوني‌کننده و مواد سفيدکننده بايد تميز شوند: مانند ميز، صندلي و … .

دستکش

کسي که براي شما عمل تاتو انجام مي‌دهد، بايد دستش را با آب و صابون بشويد، دستکش لاتکس بپوشد و در طول تاتو کردن دستش را به جاهاي ديگر مثل کشو يا تلفن نزند.

پاک کردن تاتو

پس از مدتي رنگ تاتو تغيير مي‌کند و قرمز يا زرد مي‌شود يا اينکه محو و بي‌رنگ مي‌شود و ظاهري زشت پيدا مي‌کند. گاهي نيز به اقتضاي سن، تاتو مي‌کنيم، اما با بالا رفتن سن، طرز فکر ما عوض مي‌شود و ديگر دوست نداريم نقش‌هاي تاتو روي پوست ما باشد. براي اين که دچار اين مشکلات نشويم مي‌توانيم از تاتوي موقت با حنا روي پوست استفاده کنيم که چندين روز باقي مي‌ماند و ظاهر زيبايي هم دارد.

به هر حال اگر شما تاتوي دائم انجام داده‌ايد، راه هاي زير براي زدودن رنگ ها از بدن وجود دارد:

سايش پوست

ابتدا پوست را تا حد انجماد سرد مي کنند تا بي‌حس ‌شود،. سپس توسط ابزارهاي ويژه‌اي لايه سطحي پوست را که حاوي رنگ‌هاي تاتو است مي سايند. اين روش درد و خونريزي دارد و اسکار (جاي زخم) به جا مي‌گذارد.

جراحي

با چاقوي جراحي، پوست را مي شکافند و تاتو را بر مي دارند و مجدداً پوست را بخيه مي‌کنند. در اين روش هم جاي زخم ممکن است باقي بماند.

ليزر

اين روش آسان‌ترين و کاربردي‌ترين روش براي برطرف ساختن تاتوي دائمي است، امّا هزينه آن زياد است. پالس‌هاي نور ليزر، رنگ‌دانه‌هاي تاتو را مي‌شکند و بدن به صورت طبيعي، محل را از بقاياي رنگ پاک مي‌کند. ممکن است شما 12بار درمان با ليزر را براي از بين بردن کامل تاتوي خود احتياج داشته باشيد، ولي باز هم امکان باقي ماندن رنگ وجود دارد. تاتوي سياه راحت‌تر از ساير رنگ‌هاي تاتو پاک مي‌شود.

Article source: http://persianv.com/ziba/008736.php

tiger pelak 2 تاتو کردن ابرو، چشم و لب و آرايش دايم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code