آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 08 سپتامبر 2017

آموزش مرحله به مرحله نقاشی سیاه قلم به همراه معرفی ابزار مناسب برای این سبک نقاشی را در این مقاله ملاحظه نموده و از این طریق به انجام نقاشی های مختلف سیاه قلم بپردازید. تا پایان همراه ما بوده و از این آموزش جالب نهایت استفاده را ببرید.

نقاشی سیاه قلم یکی از سبک های نقاشی فوق العاده زیبا و جذاب است که با زغال و مداد کنته انجام می گیرد و اغلب برای نقاشی از چهره به کار می رود. این نوع طراحی ها از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردارند و می توانند سبک نقاشی مورد علاقه افراد زیادی باشند. ما نیز سعی داریم در این مطلب به آموزش نقاشی چهره سیاه قلم بپردازیم که این آموزش می تواند برای علاقه مندان به این هنر و کسانی که سررشته ایی در این کار ندارد مفید و کاربردی باشد.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی سیاه قلم چهره :

علاقه مندان به هنر طراحی و نقاشی همیشه به دنبال آشنایی با سبک های مختلف نقاشی هستند و ترجیح می دهند نقاشی های مختلف را تجربه نمایند. ما در مباحث قبل به آموزش نقاشی با مداد رنگی و همچنین نقاشی با آبرنگ و دیگر نقاشی های زیبا و مختلف پرداختیم و همانگونه که گفتیم در این مطلب آموزش نقاشی سیاه قلم را ارائه می دهیم که از جمله نقاشی های پرطرفدار و زیبا می باشد. قبل از شروع آموزش بهتر است وسایل مورد نیاز را که در ادامه عکس و نام هر یک را مشاهده می فرمایید تهیه نمایید.

501d4 Chiaroscuro 1 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسانمقوای اشتنباخ یا فابریانو

d13d7 Chiaroscuro 2 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسانزغال نرمه، مداد، کنته، پاکن فرچه ای

d13d7 Chiaroscuro 3 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسانقلمو ۱۲ و قلمو ۲ تخت

d13d7 Chiaroscuro 5 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسانپاکم مدادی و پاکن فرچه ای

b46a1 Chiaroscuro 4 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسانمحو کن کاغذی

اولین اقدام بعد از تهیه وسایل و ابزار مورد نیاز، یادگیری نحوه سایه زدن است. تکه کاغذی را روی تخته شاسی متصل نموده سپس به راحتی روی صندلی بنشینید و آرنج تان را به صورت تکیه گاه روی میز قرار داده و مداد را به صورت عمودی روی صفحه قرار دهید و کمی فشار دهید تا از تیزی نوکش گرفته شود.

b46a1 Chiaroscuro 6 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسانb46a1 Chiaroscuro 7 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

حال مداد را به صورت سی درجه یا کمتر روی کاغذ قرار دهید، طوری که قسمت تخت آن روی کاغذ چسبیده باشد و شروع به سایه زدن نمایید.

b46a1 Chiaroscuro 8 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان8fd3a Chiaroscuro 9 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

سایه ها را با فشار ثابت و حرکت رفت و برگشتی ایجاد نمایید. سایه های شما باید به صورت کم رنگ و پررنگ باشد و سعی کنید با تمرین و ممارست سایه هایی یکدست و هماهنگ ایجاد کنید.

8fd3a Chiaroscuro 10 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان23f46 Chiaroscuro 11 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

حال که با روش صحیح سایه زدن آشنا شدید، به سراغ طراحی و نقاشی سیاه قلم چهره می رویم. برای شروع طرح موردنظر را انتخاب نموده و طرح کلی آن را روی کاغذ بکشید و با ایجاد خطوط مکان مناسب اجزا صورت را تعیین کنید.

23f46 Chiaroscuro 12 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آساندر مرحله بعد شروع به کشیدن اجزا صورت نمایید. ابتدا بینی و دهان و سپس چشم و ابرو و در نهایت طرحی از موها را که روی پیشانی قرار می گیرند بکشید.

5c502 Chiaroscuro 13 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

حال باید شروع به سایه زدن نمایید. در این مرحله نیازمند زغال نرمه، کنته می باشید تا سایه ها با رنگ مناسب زده شود و حالت طبیعی تری به چهره ببخشید.

6cb32 Chiaroscuro 14 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

در این مرحله به سراغ محو کن کاغذی و پاکن رفته و حالت طبیعی تری به چهره ببخشید. توجه داشته باشید که در نقاشی سیاه قلم مهمترین امر، نحوه صحیح سایه زدن می باشد، شما با تمرین و ممارست می توانید به مهارت کافی در سایه زدن برسید.

35fae Chiaroscuro 15 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

تصویر زیر نمونه تکمیل شده نقاشی با سیاه قلم را نشان می دهد که این نقاشی می تواند الگوی مناسبی برای تکمیل طراحی و نقاشی شما باشد.

35fae Chiaroscuro 16 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

آموزش نقاشی سیاه قلم که ملاحظه نمودید تنها یکی از آموزش های ارائه شده در مجله آرگا در رابطه با نقاشی و طراحی میباشد، از شما دوستان هنرمند دعوت می نماییم با کلیک بر روی نقاشی و مراجعه به این صفحه از دیگر آموزش های جدید و کامل و همچنین مدل های نقاشی زیبا با موضوعات مختلف دیدن نمایید.

Article source: http://arga-mag.com/91469/%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D9%82%D9%84%D9%85

tiger pelak 2 آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code