آموزش نقاشی سیاه قلم چهره با روشی ساده و آسان

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در ۱۷ شهریور ۱۳۹۶

آموزش مرحله به مرحله نقاشی سیاه قلم به همراه معرفی ابزار مناسب برای این سبک نقاشی را در این مقاله ملاحظه نموده و از این طریق به انجام نقاشی های مختلف سیاه قلم بپردازید. تا پایان همراه ما بوده و از این آموزش جالب نهایت استفاده را ببرید.

نقاشی سیاه قلم یکی از سبک های نقاشی فوق العاده زیبا و جذاب است که با زغال و مداد کنته انجام می گیرد و اغلب برای نقاشی از چهره به کار می رود. این نوع طراحی ها از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردارند و می توانند سبک نقاشی مورد علاقه افراد زیادی باشند. ما نیز سعی داریم در این مطلب به آموزش نقاشی چهره سیاه قلم بپردازیم که این آموزش می تواند برای علاقه مندان به این هنر و کسانی که سررشته ایی در این کار ندارد مفید و کاربردی باشد.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی سیاه قلم چهره :

علاقه مندان به هنر طراحی و نقاشی همیشه به دنبال آشنایی با سبک های مختلف نقاشی هستند و ترجیح می دهند نقاشی های مختلف را تجربه نمایند. ما در مباحث قبل به آموزش نقاشی با مداد رنگی و همچنین نقاشی با آبرنگ و دیگر نقاشی های زیبا و مختلف پرداختیم و همانگونه که گفتیم در این مطلب آموزش نقاشی سیاه قلم را ارائه می دهیم که از جمله نقاشی های پرطرفدار و زیبا می باشد. قبل از شروع آموزش بهتر است وسایل مورد نیاز را که در ادامه عکس و نام هر یک را مشاهده می فرمایید تهیه نمایید.

مقوا اشتنباخ برای نقاشیمقوای اشتنباخ یا فابریانو

کنته و زغال نرم برای نقاشیزغال نرمه، مداد، کنته، پاکن فرچه ای

وسایل مناسب سیاه قلمقلمو ۱۲ و قلمو ۲ تخت

پاکن مناسب نقاشی های سیاه قلمپاکم مدادی و پاکن فرچه ای

آموزش نقاشی سیاه قلممحو کن کاغذی

اولین اقدام بعد از تهیه وسایل و ابزار مورد نیاز، یادگیری نحوه سایه زدن است. تکه کاغذی را روی تخته شاسی متصل نموده سپس به راحتی روی صندلی بنشینید و آرنج تان را به صورت تکیه گاه روی میز قرار داده و مداد را به صورت عمودی روی صفحه قرار دهید و کمی فشار دهید تا از تیزی نوکش گرفته شود.

نقاشی با سیاه قلمنقاشی های سیاه قلم ساده

حال مداد را به صورت سی درجه یا کمتر روی کاغذ قرار دهید، طوری که قسمت تخت آن روی کاغذ چسبیده باشد و شروع به سایه زدن نمایید.

آموزش سایه زدن با مدادنقاشی ساده سیاه قلم

سایه ها را با فشار ثابت و حرکت رفت و برگشتی ایجاد نمایید. سایه های شما باید به صورت کم رنگ و پررنگ باشد و سعی کنید با تمرین و ممارست سایه هایی یکدست و هماهنگ ایجاد کنید.

مدل سایه برای سیاه قلمآموزش نقاشی ساده و آسان

حال که با روش صحیح سایه زدن آشنا شدید، به سراغ طراحی و نقاشی سیاه قلم چهره می رویم. برای شروع طرح موردنظر را انتخاب نموده و طرح کلی آن را روی کاغذ بکشید و با ایجاد خطوط مکان مناسب اجزا صورت را تعیین کنید.

طراحی چهره انسان با سیاه قلمدر مرحله بعد شروع به کشیدن اجزا صورت نمایید. ابتدا بینی و دهان و سپس چشم و ابرو و در نهایت طرحی از موها را که روی پیشانی قرار می گیرند بکشید.

نقاشی چهره انسان با سیاه قلم

حال باید شروع به سایه زدن نمایید. در این مرحله نیازمند زغال نرمه، کنته می باشید تا سایه ها با رنگ مناسب زده شود و حالت طبیعی تری به چهره ببخشید.

آموزش نقاشی چهره ساده

در این مرحله به سراغ محو کن کاغذی و پاکن رفته و حالت طبیعی تری به چهره ببخشید. توجه داشته باشید که در نقاشی سیاه قلم مهمترین امر، نحوه صحیح سایه زدن می باشد، شما با تمرین و ممارست می توانید به مهارت کافی در سایه زدن برسید.

طراحی سیاه قلم چهره

تصویر زیر نمونه تکمیل شده نقاشی با سیاه قلم را نشان می دهد که این نقاشی می تواند الگوی مناسبی برای تکمیل طراحی و نقاشی شما باشد.

نقاشی و طراحی سیاه قلم از چهره انسان

آموزش نقاشی سیاه قلم که ملاحظه نمودید تنها یکی از آموزش های ارائه شده در مجله آرگا در رابطه با نقاشی و طراحی میباشد، از شما دوستان هنرمند دعوت می نماییم با کلیک بر روی نقاشی و مراجعه به این صفحه از دیگر آموزش های جدید و کامل و همچنین مدل های نقاشی زیبا با موضوعات مختلف دیدن نمایید.

Article source: http://arga-mag.com/91469/%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D9%82%D9%84%D9%85

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code