عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین | دانلود طرح نقاشی

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین


حیوانات عظیم الجثه کره زمین

بدون هیچ تردیدی فیل های آفریقایی جانورانی بزرگ وسنگین جثه هستند. اما آیا شما می دانستید میلیون ها سال قبل شکارچیان و خزندگانی ده برابر بزرگ تر از شکارچیانی که اینک روی کره زمین و در دریاها مشاهده می شوند وجود داشته‌اند. حتی تصور این که زمانی این موجودات روی کره خاکی زندگی می‌کرده‌اند هولناک است. به دنیای حیوانات عظیم‌الجثه خوش آمدید!

ما در مورد حیوانات ماقبل تاریخی که پیش از ما و روی این کره می زیسته‌اند، اطلاعاتی داریم. اما حقیقتا کدام جانور، بزرگ‌ترین جثه را در طول دوران حیاتش دارا بوده است؟ البته توجه داشته باشید که ما در مورد حیواناتی که به بلندای یک ساختمان ۴ طبقه و یا به سنگینی دو فیل هستند صحبت نمی کنیم. در برابر مخلوقاتی که ما قصد معرفی آن‌ها را داریم، این اندازه‌ها چندان قابل توجه محسوب نمی شوند. از وال آبی گرفته تا کروکودیل های ماقبل تاریخی، مارها، سوسمارها، مارمولک ها و خزندگان آب زی. در اینجا شما را با ده جانور بزرگی که تا به حال روی کره زمین زندگی کرده اند آشنا می کنیم.

سارکوسوکوس (کروکودیل)

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
شهرت کورکودیل ها چندان جالب توجه نیست. اما اگر آن ها سه برابر اندازه فعلی شان بودند چه فکری درباره‌شان می‌کردید؟ سارکوسوکوس به معنای امپراتور است. آنها بزرگ‌ترین نوع کروکودیلی هستند که تا به حال شناخته شده است. این موجودات در طول دوران حیات‌شان حدودا ۱۲٫۲ متر طول و ده تن وزن داشتند که ده برابر طول و وزن کورکودیل های امروزی است. آن ها ۱۱۲ میلیون سال قبل و در طول دوران کرتاسه در منطقه ای زندگی می کردند که امروز ما آن را به نام آفریقا می شناسیم.

شان تانگوسوروس

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
این جانور جزو دایناسورهایی است که ما آن را با نام دایناسور منقار اردکی می شناسیم. آنها هفتاد میلیون سال قبل روی کره زمین زندگی می‌کردند. اولین بار بقایای این موجودات در منطقه ژائو کشف شد (این دایناسورها در منطقه‌ای که اکنون آسیا نام دارد زندگی می کردند). بزرگ‌ترین گونه آنها طولی به اندازه ۱۵٫۲ متر و وزنی معادل ۲۳ تن داشته است. این مخلوقات حدود ۱۵۰۰ دندان داشتند. اما نترسید! چرا که این جانوران گیاه خوار بودند و از این همه دندان تنها برای خوردن علف ها و گیاهان استفاده می کردند.

موساسورس

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
موساسورس‌ها موجودات جالب توجهی هستند. چرا که از اولین مارمولک‌ها محسوب شده و روی زمین زندگی می کردند ولی بعدا به شکل موساسورس تکامل یافتند. انواع بزرگ‌ترشان از طولی برابر با ۱۸٫۳ متر و وزنی معادل ۲۰ تن برخوردار بودند (به اندازه دو تا سه فیل آفریقایی؟!) این مخلوقات ۶۵ میلیون سال قبل روی این کره خاکی زندگی کرده و پادشاهان بلامنازع دریاها محسوب می شدند.

تایتان بوآ (مارهای غول پیکر)

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
مارهایی که با این عنوان به آن ها اشاره می شود بزرگ ترین مارهایی هستند که تا به حال وجود داشته اند. این مارها از طولی به اندازه ۱۵٫۲ متر و وزنی به میزان ۱۱۳۵ کیلو برخوردار بودند. این میزان ده برابر اندازه های بزرگ‌ترین مار امروزی یعنی آناکوندا می باشد. همچنین آنها پهنایی به اندازه یک فوت داشته‌اند (به اندازه یک تایر کامیون). این هیولاها ۶۰ میلیون سال قبل زندگی کرده و در آب های تاریک سکنی گزیده بودند. جایی که به سادگی شکارهای از همه جا بی خبرشان را به دام می انداختند.

مایوسوروس (خزنده مائوی)

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین

به نظر می رسد که این جانور از بزرگ ترین گونه های پلسیوسور باشد (خزنده آبزی که در دوره مزوزوئیک زندگی می کرده است). این خزنده ۲۰ متر طول داشته و وزن آن ۸ تن بوده است. ظاهرا این جانور ۶۵ میلیون سال قبل و در منطقه ای که امروزه با نام نیوزلند شناخته می شود، می زیسته. آن ها شکارچیانی بودند که از ماهی ها و دیگر موجودات آبزی تغذیه می کردند.

اسپینوسوروس

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
بیشتر به عنوان مارمولک تیغ دار شناخته می شده است. اندازه این جانور دوبرابر اندازه بزرگ ترین شکارچیان خشکی زی بوده . ارنست استومر نخستین کسی بود که در سال ۱۹۱۵ سنگواره این جانور را پیدا کرد. طول این جانور ۶۰ پا، ارتفاع آن ۶ متر و وزن آن ۹ تن بوده است. این جانور ۱۲ میلیون سال قبل می زیسته و از ماهی هایی به اندازه یک انسان تغذیه می کرده است. پره هایی به طول دو متر روی پشت این جانور قرار داشته که برای جلب کردن ماده ها و نیز برای گرم کردن جانور با کمک نور خورشید به کار می رفته است.

لید سیچیتیس (ماهی)

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
به عنوان بزرگ‌ترین ماهی که تا کنون وجود داشته به شهرت رسیده است. اولین بار توسط آرتور اسمیت وود در سال ۱۸۸۹ کشف شد. طولی برابر با ۱۶٫۵ متر و وزنی معادل۵۰ تن داشته است. این طور که به نظر می رسد این جانور در دوران ژوراسیک زندگی می کرده، وقتی که خزندگان غول پیکر اربابان زمین بوده اند و شکارچیان آب زی دریاها را تحت سیطره داشته اند. همچنین دم قدرتمند این ماهی اجازه حرکتی نرم و در عین حال سریع را به این جانور می داده است.

شانی سوروس (مارمولک)

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
این جانور به عنوان مارمولک کوه های سوشونه نیز معروف است. اولین بار این موجود در ۱۹۷۶ کشف شد و عنوان بزرگ ترین مارمولک دریایی کشف شده را به خود اختصاص داد. این مارمولک مدت ها پیش از آن که اغلب دایناسورها شروع به تکامل و گسترش کنند به وجود آمده و در واقع می توان گفت که شاهنشاه خشکی ها و دریاها بوده است. طول این جانور را ۲۱٫۳ متر و وزن آن را ۴۰ تن گزارش کرده‌اند. تنها جمجمه این حیوان ۳ متر طول داشته است.

آرگنتینوسوروس

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
این دایناسور توسط آدولفو کوریا و در سال ۱۹۹۳ کشف شد و آن گونه که از شواهد بر می آید صد میلیون سال قبل روی کره زمین گام نهاده است. ۲۱٫۳ متر بلندی داشته و می توانسته به ارتفاعی به اندازه ۱۲۴ پا دست یابد. این ارتفاع معادل یک ساختمان هفت طبقه است. وزن این جانور صد تن بوده است. این موجودات گیاه‌خوار بوده اند. اما برای خرد نمودن و آسیاب کردن فیبرهای سخت تر، سنگ های بزرگی را نیز می بلعیدند.

وال آبی

عظیم الجثه ترین حیوانات روی کره زمین
نام علمی این جانور بالنوپترا موسکولوس است. وال آبی بزرگ ترین جانوری است که روی کره زمین زندگی کرده و می کند. اولین بار توسط کارل لینائوس در سال ۱۷۵۸ کشف گردید. وال آبی با بلندایی به اندازه ۳۳٫۵ متر و ۱۹۰ تن وزن این عنوان را کسب نموده است. نکته جالب توجه در مورد این جانور اندازه قلب آن است که برابر با ۴ لاستیک خودرو می باشد و رگ های خونی با وسعتی معادل ۴ انسان بالغ را داراست. آن ها عموما روزی ۴۰ میلیون کریل (نوعی میگوی کوچک که از فیتو پلانکتون ها تغذیه کرده و در پائین ترین بخش های هرم غذایی قرار دارد) می خورند و معادل ۳۱ مایل بر ساعت سرعت دارند. کارشناسان معتقدند اگر بشر دست از قتل عام این موجودات بردارد این مخلوقات می توانند تا ۸۰ سال عمر کنند.

حال تصور کنید اگر روزی ایده پارک ژوراسیک به واقعیت تبدیل شود چه در انتظار ماست؟ بشر امروز باید بسیار شکرگزار باشد که با چنین هیولاهایی همسایه نیست. هرچند هنوز در اعماق اقیانوس ها نقاط ناشناخته و مرموزی وجود دارند که بستر مناسبی برای شکارچیان غول پیکر آبزی فراهم می نمایند./ زومیت

Article source: http://www.coca.ir/giant-animals-earth/

Related posts:


عمیق‌ ترین نقطه کره زمین کجاست ؟! + عکس


معروف ترین جنایت آدم فضایی ها روی زمین


۱۰ مکان عجیب و غیرطبیعی روی کره زمین!! (+عکس)

نقاشی های شگفت انگیز روی زمین (۱۲ عکس)”>
نقاشی های شگفت انگیز روی زمین (۱۲ عکس)

عکس های بهشت روی زمین (تصاویر واقعی)


نقاشی در ایران زمین – وسریا


نقاشی های ۳ بعدی بر روی زمین


نقاشی روی زمین – ایده شلت

Article source: http://buy4painting.blog0.ir/2017/09/10/%D8%B9%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%AC%D8%AB%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AD%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code