پرتال تعاون

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 08 دسامبر 2017

پریاپیسم وضعیتی هست که باعث نعوظ ماندگار و گاهی اوقات همراه با درد می شود و برای ۴ ساعت یا افزایش بدون تحریک جنسی ادامه می باید . پریاپیسم غیر رایج هست و معمولا آقاان بالای ۳۰ سال را تحت شعاع قرار می دهد . هنگامی که پریاپیسم اتفاق می افتد ، خون در جسم غاری گیر می کند . یک شریان قطع انجام گرفته که مانع جریان معقول خون در آلت تناسلی می گردد و گردش خون در این ناحیه را بالا می برد و پریاپیسم شکل می گیرد . این اتفاق ممکن هست به علت آسیب دیدگی باانجام گرفت .

پریاپیسم

علائم پریاپیسم چیست ؟

نعوظ طولانی مدت زیاد از ۴ ساعت یک مورد اورژانسی محسوب می شود . خون محروم از اکسیژن در آلت تناسلی می تواند به آن اسیب برساند . در صورتی که پریاپیسم درمان نشود ، منجر به آسیب یا تخریب بافت آلت تناسلی و ناتوانی جنسی خواهد انجام گرفت . علائم این بیماری بسته به اینکه شما دچار پریاپیسم کم جریان یا جریان زیاد خون انجام گرفته باشید ، فرق می کند :

نعوظ طولانی مدت زیاد از ۴ ساعت

آلت سفت و محکم با نوک نرم

درد آلت تناسلی

پریاپیسم کم جریان ممکن هست به یک وضعیت مکرر تبدیل شود . هنگام شروع علائم ، نعوظ غیر ارادی ممکن هست تعداد دقیقه یا یک مدت کوتاه طول بکانجام گرفت اما با گذشت زمان این نعوظ زیاد تر و زیاد تر به طول می انجامد . اگر پریاپیسم جریان زیاد دارید ، برخی علائم پریاپیسم جریان کم را نیز خواهید داشت ؛ تفاوت اصلی پریاپیسم کم جریان و جریان زیاد در این هست که پریاپیسم جریان زیاد درد ندارد . هر نعوظی که بدون تحریک جنسی زیاد از ۴ ساعت طول بکانجام گرفت ، یک مورد اورژانسی محسوب می شود .

پریاپیسم

علل ایجاد پریاپیسم چیست ؟

نعوظ طبیعی آلت تناسلی به دلیل تحریک فیزیکی یا فیزیولوژیکی اتفاق می افتد ، افزایش جریان خون به آلت تناسلی باعث نعوظ می گردد . هنگامی که تحریک پایان می یابد ، جریان خون کاهش یافته و نعوظ از بین می رود . با پریاپیسم مشکل گردش خون در آلت تناسلی به وجود می آید ؛ شرایط مختلف بر نحوه گردش خون در داخل و خارج آلت تناسلی تاثیر گذار هست . این اختلالات عبارتند از :

کم خونی داسی شکل

لوسمی

میلوم تعدادگانه

حدود ۴۲ درصد از بزرگسالانی که کم خونی سلولهای داسی شکل دارند ، در بعضی مواقع در معرض پریاپیسم هستند . همچنین اگر از داروهای تجویزی خاصی هستفاده می کنید یا سوء مصرف الکل ، ماری جوانا و سایر مواد مخدر را دارید ، ممکن هست پریاپیسم بگیرید . داروهای تجویزی که ممکن هست خون رسانی به آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از :

داروهای اختلال نعوظ

داروهای ضد افسردگی

مسدودکننده های آلفا

داروهای اختلال اضطراب

رقیق کننده های خون

هورمون تراپی

داروهای اختلال زیاد فعالی

مسمومیت کربن مونوکسید

اختلال متابولیسم

سرطان ها با پریاپیسم درگیر هستند .

پریاپیسم

پزشک چگونه می تواند پریاپیسم را تشخیص دهد ؟

گرچه هر دو نوع پریاپیسم علائم مشابهی دارند ، پزشک شما باید آزمایشهای تشخیصی را انجام دهد تا تعیین کند که شما دارای پریاپیسم جریان کم هستید یا پریاپیسم جریان زیاد . گزینه های درمان بسته به نوع پریاپیسم متفاوت هست . گاهی اوقات نیز پزشک می تواند با معاینه فیزیکی ناحیه تناسلی و بررسی علائم نوع آن را تشخیص دهد . آزمایشاتی که برای تشخیص نوع پریاپیسم تجویز می شوند عبارتند از :

اندازه گیری گاز خون

این روش شامل قرار دادن یک سوخانوم در داخل آلت تناسلی و جمع آوری خون هست . اگر نمونه خون گرفته انجام گرفته نشان دهد اکسیژن موجود در خون ناحیه تناسلی شما فاقد اکسیژن هست ، شما دارای پریاپیسم جریان کم هستید اما اگر نمونه خون قرمز روشن را نشان دهد ، شما دارای پریاپیسم جریان زیاد هستید .

آزمایشات خون

از آنجا که پریاپیسم می تواند بر اثر اختلالات خون و بیماری های دیگر ایجاد شود ، ممکن هست پزشک نمونه خون را برای بررسی سطح گلبول های قرمز جمع اوری نماید . این به پزشک شما کمک میکند تا اختلالات خون ، سرطان ها ، کم خونی سلول های داسی شکل را بررسی کند .

آزمایش سم شناسی

پریاپیسم همچنین با سو مصرف مواد در ارتباط هست ؛ بنابراین ممکن هست پزشک شما آزمایش ادرار از شما بگیرد .

سونوگرافی

پزشکان از سونوگرافی برای اندازه گیری جریان خون در آلت تناسلی هستفاده می کنند . این آزمایش همچنین به پزشک شما کمک میکند تا علت اصلی پریاپیسم را تشخیص دهد و تعیین کند بر اثر آسیب فیزیکی یا روانی ایجاد انجام گرفته هست .

پریاپیسم

همانطور که در بالا نیز عنوان انجام گرفت ، بستگی به این دارد که شما دارای پریاپیسم کم جریان هستید یا جریان زیاد خون . اگر پریاپیسم جریان کم دارید ، پزشک ممکن هست از سوخانوم و سرنگ برای از بین بردن خون اضافی در آلت تناسلی هستفاده کند . این کار می تواند نعوظ غیر ارادی را متوقف و درد را از بین ببرد .

روش دیگر شامل تزریق دارو به آلت تناسلی شمهست . داروها رگهایی را که خون را به آلت تناسلی منتقل می کنند ، منقبض کـــرده و رگهایی که خون را از آلت تناسلی خارج می کنند را منبسط می کند . چنانچه هیچ یک از این موارد اثربخش نباشند ، پزشک ممکن هست عمل جراحی را برای خارج کـــردن جریان خون از آلت تناسلی پیشنهاد کند .

اگر پریاپیسم جریان بالا دارید ، درمان فوری ممکن هست ضروری نباانجام گرفت . این نوع پریاپیسم اغلب خودش می رود . پزشک شما قبل از تجویز درمان ، وضعیت شما را بررسی خواهد کـــرد . سرما درمانی با هستفاده از بسته های یخ می تواند نعوظ را درمان کند . گاهی اوقات پزشکان عمل جراحی را برای متوقف کـــردن جریان خون به آلت تناسلی پیشنهاد می کنند یا توصیه به ترمیم شریان های آسیب دیده می کنند .

دورنمای پریاپیسم

دورنمای پریاپیسم نیکو هست اگر سریعاً درمان شوید . برای دریافت بهترین نتیجه ممکن ، حیاتی هست که به دنبال راهی برای درمان نعوظ طولانی مدت باشید ؛ به ویژه اگر مشکل پایدار هست . دقت کنید اگر پریاپیسم را درمان نکنید ، خطر اختلال نعوظ دائمی را افزایش می دهید .

Article source: http://www.taavonportal.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code