پرسپکتیو در طراحی منظره | انجمن تاپ فروم

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در ۲۴ آذر ۱۳۹۶
پرسپکتیو در طراحی منظره | انجمن تاپ فروم

[​IMG]

در این تحقیق شما خواهید آموخت که منظره رسم نمودن چیست و چطور در کارتون و کمدی استفاده میشود . ما با جمع آوری مرجع ها و طرح های ترکیبی سعی کردیم منظره خیابان یک شهر مدرن را رسم کنیم که به عنوان نمونه منظره رسم شده ما میباشد .
از طرح مان به عنوان پایه استفاده میکنیم و آخرین نسخه را با استفاده از ابزار Perspective Grid می کشیم و مطمئن می شویم که منظره شهر چهره ای جامد و بی روح به خود گرفته است .
۱٫ آماده کردن منظره تان
رایج ترین روش برای شروع یک کمدی داستانی آن است که به خواننده نشان دهید کمدی در کجا اتفاق می افتد . این اولین تصویر مکان و زمان همان منظره ایجاد شده است و علاوه بر ایجاد یک فضا برای داستان اطلاعات دقیقی در مورد کاراکتر ها یا محیط به خواننده میدهند .
توجه داشته باشید چطور مکالمه بسته به اینکه منظره رسم شده چیست معنی و مفهوم پیدا میکند . در اولین مثال خیلی تحت الفظی به نظر می رسد و مربوط به اطراف و حول و حوش آن میشود در حالیکه در دومین مثال ما از اطراف آن می فهمیم که آنها در مورد روابط شان با هم گفتگو می کنند .


[​IMG]

مرحله اول
اولین کاری که من انجام دادم این بود که عکس های مرجع را نگاهی انداختم که میتوانستم از زمانی که طرح ام را انجام دادم الهام بگیرم . وقتی چیزهایی را که دوست داشتم پیدا کردم کمی تحقیق و بررسی کردم و از آنها یادداشت برداری نمودم تا اینکه حس کردم نظرات کافی دارم تا منظره شهر مورد نظرم را طراحی نمایم .

[​IMG]

مرحله دوم
در یک منظره بغرنج و پیچیده مثل یک شهر پیشرفته روش درستی وجود ندارد یا نیاز نیست تا مسیر دقیقی را که کاراکتر ها هستند را نشان دهیم . مگر آنکه شهر از نقشه و طرح جدایی ناپذیر باشد آنوقت کاراکترهایی را داریم که فقط با ساختمان های بلند و تابلوهای بزرگ احاطه شده و احساس میکنیم که در یک شهر بزرگ هستیم .
اما وقتی شما یک ستینگ دوباره ظاهر شونده دارید کهکه یکفضای محدود و ثابت است – مثل یک آپارتمان – داشتن یک محیط برنامه ریزی شده حائز اهمیت میباشد . شما این کار را انجام میدهید ولی دلتان نمیخواهد خواننده تان احساس کند اتاق هایتان تغییر کرده اند زیرا شما آن را به میل خودتان ساخته اید .
برای آماده کردن این تصویر باید طرح یک منظره ساده را برای ستینگ تان رسم کنید . حتی میتوانید این را هنگام نقاشی به عنوان مرجع در نظر بگیرید یا حتی یک قدم جلوتر بگذارید و مجددا محیط را سه بعدی رسم کنید .

[​IMG]

مرحله سوم
با استفاده از عکس های مرجع و طرح ها شروع به کشیدن منظره ای در همین ابعاد ی که پنل میباشد می کنیم . کادر ها در اینجا دوستان شما هستند .
اگر به کادر ها فکر کنید می توانید شکل های پیچیده را به شکل های قابل تصور تقسیم کنید . فعلا فکر خود را متوجه جزئیات نکنید – فقط به ترکیب هنری فکر کنید .

[​IMG]

۲٫ استفاده از ابزار Perspective Grid
مرحله اول
طرح تان را با File Place برای طراحی بفرستید و ابزار Perspective Grid را با وارد شدن در View Perspective Grid و انتخاب Two Point Perspective روشن نمایید .

[​IMG]

مرحله دوم
شما یک منظره مانند این خواهید داشت . همانطور که میبینید دسته های باریک خیلی زیادی روی شبکه وجود دارند که با آنها میتوانید طرح را دستکاری کنید . سعی کنید منظره را با طرح تا جایی که میتوانید تراز نمایید . البته نباید خیلی کامل و خوب شود .

[​IMG]

مرحله سوم
شما متوجه یک آیکون کوچک در قسمت بالا و سمت چپ میشوید که دارای یک مکعب است . قسمت نارنجی مکعب نشان دهنده آن است که قسمت نارنجی رنگ شبکه آخرین قسمت انتخاب شده است . با استفاده از ابزار Rectangle ببینید چطور شکل ها با بخش نارنجی شبکه تراز و تنظیم میشود .

[​IMG]

مرحله چهارم
برای تبدیل کردن شبکه نارنجی به آبی دکمه Tool را برای Perspective Grid Tool فشار داده تا گزینه پنهان Perspective Selection Tool به دست آید . با ابزار انتخاب شده قسمت چپ مکعب را در گوشه سمت چپ بالا انتخاب می کنیم . حالا شبکه آبی به جای آن انتخاب میشود و شما میتوانید شروع به کشیدن شکل ها در امتداد آن کنید .

[​IMG]

مرحله پنجم
حالا همه اشیا یی را که کشیدید با شبکه آبی تثبیت کنید . ابتدا شکل های بزرگ را بلوکه کنید .

[​IMG]

مرحله ششم
همچنین یک شبکه سبز در پایین وجود دارد که با قسمت پایین مکعب در آیکون سمت چپ بالا مربوط است . شبکه سبز را انتخاب کرده و شروع به کشیدن پیاده رو نمایید .

[​IMG]

مرحله هفتم
با گرفتن کلید Alt در حالیکه اشیا رامیکشید میتوانید یک کپی از آن تهیه کنید. از اینجا به راحتی Command – D را دو بار فشار داده و مرحله آخر را تکرار نمایید و کپی هایی با فاصله های یکسان اضافه نمایید . همین فرایند برای قسمت دیگر جاده قابل تکرار است .

[​IMG]

مرحله هشتم
اضافه کردن چهار گوش ها را ادامه داده تا جایی که لازم است بین دو طرف مختلف شبکه راه باز کنید . اگر میخواهید چشم انداز تمیز تری در طرح تان باشد وارد View Outline یا Command –Y شوید .

[​IMG]

مرحله نهم
برای خاموش کردن شبکه وارد View Perspective Grid Hide Grid میشویم . هر گاه دوباره آن را لازم داشتید وارد همان جا شوید تا دوباره آن را روشن نمایید .

[​IMG]

با استفاده از Command – Shift –l بین شبکه پنهان و آشکار ضامن تعیین کنید . وقتی شما به سرعت میخواهید چیزی را نقاشی کنید که از جلو دیده شود این کار را انجام دهید .

[​IMG]

مرحله دهم
ترسیم منظره شهر را با اضافه کردن شکل های بزرگتر ادامه دهید . همانطور که می بینید ما طرح مان را به طور کامل ادامه ندادیم . در بعضی جاها منظره صحیح طوری تغییر میکند که کاملا متفاوت از آن چیزی شود که ما کشیده ایم . این طرح همان پایه ای است که ما شروع به کشیدن آن کرده ایم .

[​IMG]

مرحله یازدهم
حالا زمان آن است که پنجره هایی به ساختمان مان اضافه کنیم . با استفاده از ابزار Rectangle ترسیم یک پنجره که نما از جلو داشته باشد را آغاز میکنیم .

[​IMG]

سپس ابزار Perspective Selection را با فشار Shift – V انتخاب کرده و پنجره را با گرفتن کلید Alt میکشیم . با این کار یک کپی از پنجره مان میسازیم که آن را روی ساختمان در قسمت آبی شبکه می گذاریم.

[​IMG]

مرحله دوازدهم
یک کپی دیگر میگیریم و سپس آن را به قسمت نارنجی شبکه مربوط می کنیم . من در یک سمت ساختمان یک کپی از پنجره میگیرم و در سمت دیگر آن کپی دیگری می گیرم . هر دوی آنها را انتخاب میکنیم . وارد Object Blend Make (Alt- Command – B) میشوم . که کپی پنجره ها را در فضای بین آنهایی که قبلا کشیدیم اضافه میکنیم .

[​IMG]

پنجره های زیادی داریم ! وارد Object Blend Blend Option شده نوع فضا را به Specified Steps تنظیم کرده و به جای آن ۱ را انتخاب میکنیم .

[​IMG]

از اینجا آخرین ردیف پنجره ها را انتخاب کرده و Alt –drag میکنیم تا ردیف بیشتری اضافه کنیم . مطمئن شوید ابزار Perspective Selection انتخاب شده اند در حالیکه شما این کار را انجام میدهید تا اشیا با منظره تنظیم گردند.

[​IMG]

مرحله سیزدهم
با استفاده از همان تکنیک قبلی می توانیم شروع به اضافه نمودن انواع جدید پنجره ها به سایر ساختمان ها کنیم .

[​IMG]

من از یک طرح ساده تر برای پنجره های ساختمان درپیش زمینه استفاده میکنیم . با ترکیب آنها میتوانیم به سرعت همه چیز را به هم مرتبط کنیم.

[​IMG]

مرحله چهاردهم
همانطور که روی تصویر کار میکنید ممکن است نیاز شود هر بار شبکه را برای ساختمان در پیش زمینه تنظیم کنید .

[​IMG]

مرحله پانزدهم
برای ساختمان دورتر میخواهیم به جای پنجره ها خطوطی را اضافه کنیم . با ورود به Window Swatch Libraries Patterns Basic Graphics Basic Graphics-Lines به پنلی با الگوهای مختلف دست میابیم که از مبان آنها انتخاب کنیم .

[​IMG]

۳٫ جزئیاتی را به شهر اضافه میکنیم
مرحله اول
حال شروع میکنیم و یک منظره تمیز و پاکیزه رسم میکنیم اما این منظره هنوز نباز به زیبا سازی دارد . زمانی را اختصاص به دادن حجم به هنر خطوط تان دهید . یک قانون خوب شست آن است که اشیا دورتر باید خطوط باریک تری داشته باشند و اشیا خیلی نزدیک تر ضخیم به نظر می رسند .

[​IMG]

مرحله دوم
برای اضافه کردن طراحی به تابلوهای موجود در تصویر از بعضی طرح ها یی که قبلا کشیده ایم استفاده می کنیم . یک قاب دور طرحی که میخواهیم از آن استفاد کنیم می کشیم و آنها را با هم یکی می کنیم .
ما میخواهیم از Envelop Distort استفاده کرده تا طرح را داخل تابلو قرار دهیم . شی را انتخاب کنید که نشانه است از طریق Command – C از آن کپی گرفته و با Command – F آن را در جلو قرار می دهیم . مطمئن شوید این شی بالای شی طراحی قرار دارد .

[​IMG]

مرحله سوم
قابی را که قرار دادیم و شی طراحی شده را انتخاب کرده ووارد Object Envelop Distort Make with Top Object میشویم .

[​IMG]

این کار طرح شما را به ابعاد نشانه تبدیل می کند . با اضافه کردن یک قاب به طرح مان که دارای یک شکل مشابه نشانه مان است یک تبدیل و انتقال خوش منظره به دست آورده ایم .

[​IMG]

مرحله چهارم
من همین فرایند را برای تابلوی دیگر تکرار میکنیم . در جلو شی نشانه کپی و جایگزینی می کنیم .

[​IMG]

مطمئن شوید شی نشانه بالای طرح قرار دارد . هر دو را انتخاب کرده و میان بری را برای Envelop Distort Make with Top Object (Alt-Command- C) استفاده میکنیم .

[​IMG]

مرحله پنجم
من ترک ها یی را با دست میکشیم و این طرف و آن طرف آن را پاک می کنیم تا منظره شهر مان خیلی مصنوعی به نظر نرسد . از یک قلم مو با ضربه های کوتاه استفاده کرده و به دنبال روش هایی میگردیم تا خطوطی به ساختمان مان اضافه کنیم .

[​IMG]

مرحله ششم
در نهایت بعضی اشیا سیاه را به جای سفید می کشیم و متن و نشانه هایی را به آخرین صحنه تصویر اضافه می کنیم. با این کار به تصویرمان عمق داده ایم .
از اینجا شما میتوانید بسته به سبک هنری تان رنگ سایه یا توناژ به تصویر اضافه کنید . یا میتوانید با یک منظره سیاه و سفید برای عکس تان کار تان را به اتمام برسانید .

[​IMG]

خلاصه
در این تحقیق شما یاد گرفتید که عکس کمدی و کارتونی چیست و چطور یک طرح خوب برنامه ریزی شده میتواند فضا ی کمدی و اطلاعات به شنوندگان دهد .
در طراحی ما میتوانیم با استفاده از Perspective Grid Tool به فرایندمان سرعت دهیم . بدون توجه به نقاشی که راهنمای شما به طور صحیح ارائه میدهد شما به جای انجام کارهای کسل کننده جا برای خلاقیت بیشتر خواهید داشت .
امیدوارم فنون ارائه شده در این تحقیق به شما کمک کند تا به مرحله ای برسید که تصاویر کارتونی را با موفقیت به اتمام برسانید .

Article source: http://www.topforum.ir/threads/246300/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code