آموزش مرحله به مرحله نقاشی با آبرنگ برای مبتدی ها

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 27 مه 2018

آموزش نقاشی با آبرنگ که قصد ارائه آن را در این مطلب داریم، مربوط به کشیدن مناظر طبیعی می باشد، این آموزش برای افراد مبتدی و کسانی که تا به حال تجربه استفاده از آبرنگ و نقاشی با آن را نداشته اند کاملا مفید می باشد و از طریق این آموزش می توانید به راحتی منظره ایی زیبا و دلنشین را بکشید. در ادامه مطلب همراه ما باشید و از آموزش مرحله به مرحله نقاشی با آبرنگ نهایت استفاده را ببرید.

آموزش نقاشی با آبرنگ از مناظر طبیعی و زیبا :

یکی از آموزش های زیبا و جالب در زمینه نقاشی، آموزش نقاشی با آبرنگ است که با یادگیری آن می توان نقاشی های زیبایی با موضوعات مختلف کشید. نقاشی با آبرنگ نیز همچون نقاشی با مداد رنگی و گواش از جمله نقاشی های پرطرفدار است. برای شروع این نقاشی وسایل مورد نیاز را که شامل : آبرنگ که مارک های مختلف آن در بازار موجود است، قلم مو با موهای نرم  و ظریف در سایزهای مختلف، کاغذ مخصوص نقاشی با آبرنگ که قصد جذب آب بالایی دارد. علاوه بر ای موارد به یک ظرف آب، تخته شاسی و یک تکه کاغذ برای تست رنگ ها نیاز دارید.


  • a-2.gif

  • 300-100.gif

آموزش نقاشی با آبرنگ

بعد از فراهم آوردن وسایل و ابزار مورد نیاز نقاشی با آبرنگ را شروع می نماییم، قصد داریم با هم منظره ایی ساده و زیبا از طبیعت را بکشیم. ابتدا برگه سفید نقاشی را بر روی تخته شاسی ثابت نمایید و سپس اقدام به نقاشی می نماییم. توجه داشته باشید که برای اینگونه نقاشی ها، باید از بالای صفحه شروع کنید. قلم مو متوسط را به رنگ آبی آغشته نموده و تیرگی آن را روی تکه کاغذی بگیرید.

نقاشی با آبرنگآموزش مبتدی نقاشی با آبرنگ

سپس حدود و محدود استفاده را تعیین کنید و بعد از آن شروع به کشیدن ابرهای آسمان نمایید.

آموزش زیبای نقاشی با آبرنگ نقاشی آسمان با آبرنگ

حال زمان آن رسیده است که برای کشیدن زمینی سرسبز از رنگ زرد و سبز و ترکیب های مختلف این دو رنگ استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در اینگونه نقاشی ها، توانایی ترکیب رنگ ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

ترکیب رنگ های آبرنگ نقاشی با آبرنگ برای کودکان نقاشی ساده با آبرنگ

در این مرحله از آموزش نقاشی با آبرنگ با استفاده از سبز پررنگ به سراغ تعیین خط زمین می رویم. اما توجه داشته باشید که قبل از این کار باید تیرگی رنگ را با استفاده از یک تکه کاغذ بگیرید.

مدل های نقاشی با آبرنگ آموزش نقاشی با آبرنگ مبتدی

حال از ترکیب روشن تر رنگ سبز و زرد برای کشیدن سبزه زار استفاده کنید و تصویری زیبا از منظره زمین سرسبز بکشید.

نقاشی با آبرنگ منظره نقاشی های زیبا و ساده با آبرنگ

با استفاده از قلم مو ظریف و باریک و رنگ قهوه ایی تنه درختان و شاخه های آنها را بکشید. نقاشی درخت یکی از نقاشی های زیبا و جالب است که یادگیری آن در کشیدن اغلب نقاشی ها کاربرد دارد.

نقاشی درخت با آبرنگ آموزش مبتدی نقاشی با آبرنگ

حال با استفاده از قلم مو تخت شروع به کشیدن برگ های درخت می نماییم. فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که برای رنگ برگ هایی در مناطق دورتر باید از رنگ های کم رنگ تر استفاده نمایید.

نقاشی های زیبا با آبرنگ آموزش جدید نقاشی با آبرنگ

در این مرحله از نحوه نقاشی با آبرنگ با استفاده از قلم مو کوچک و رنگ قهوه ایی سایه هایی را بر روی تنه درخت و شاخه ها ایجاد نمایید.

نقاشی آسان با آبرنگ

حال به ایجاد سایه روشن های مختلف بر روی برگ های درخت بپردازید. این کار جلوه بیشتری به درختان می بخشد و باعث می شود درختان شما واقعی تر به نظر برسند.

نقاشی با آبرنگ آسان عکس نقاشی با آبرنگ

در آخرین مرحله از نقاشی با آبرنگ سعی کنید سایه روشن های متعادلی بر روی زمین و سطوح مختلف نقاشی ایجاد کنید. بعد از ایجاد این سایه ها متوجه خواهید شد که نقاشی شما زیباتر و در عین حال به واقعیت نزدیک تر میشود. آموزش ما به اتمام رسید. این نکته را فراموش نکنید که از آبرنگ می توانید برای نقاشی روی دیوار و ظروف مختلف چوبی و سفال نیز استفاده نمود.

آموزش مرحله به مرحله نقاشی با آبرنگ

امیدواریم آموزش نقاشی با آبرنگ که در این مطلب ارائه دادیم مورد پسند و توجه شما دوستان واقع شده باشد و با استفاده از این آموزش زیباترین نقاشی های را از مناظر مختلف بکشید. همچنین از شما دوستان علاقه مند دعوت می نماییم با مراجعه به بخش نقاشی از دیگر آموزش ها و همچنین مدل های نقاشی مختلف دیدن نمایید.

منبع : آرگا

Article source: http://arga-mag.com/81234/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D8%A8%D8%B1%D9%86%DA%AF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code