تاریخچه خالکوبی و تاتو – بینالکو بلاگ خرید اینترنتی

جستجو برای: خرداد 28, 1397 خانه تمامی مطالب آموزش بیوگرافی تکنولوژی دانستنی ها سرگرمی سینما و تلویزیون موسیقی ورزش 15 جدید مطالب 19 اسفند 1396 متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت 19 اسفند 1396 متن آهنگ جدید آهنگ جدید شهاب رمضان به نام تو که میخندی 19 اسفند 1396 متن آهنگ جدید و زیبای مهدی قاسمی به نام اگه عاشقی 19 اسفند 1396 متن آهنگ جدید اشکان امیری به نام مبهم 9 اسفند 1396 صندل 9 اسفند 1396 دمپایی 9 اسفند 1396 چکمه 9 اسفند 1396 کفش 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید علی لهراسبی به نام بگو چی شده 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید مسیح و آرش به نام خالی بود دستم 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید سینا سرلک به نام زیبای خواب آلود 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید زانیار خسروی به نام نمیدونی 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید رضا شیری به نام منه دیونه 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید کوروش مقیمی به نام لعنتی 9 اسفند 1396 متن آهنگ جدید مهدی بوستانی به نام تقدیر خانه دانستنی ها تاریخ تاریخچه خالکوبی و تاتو تاریخ دانستنی ها فرهنگ تاریخچه خالکوبی و تاتو نویسنده : بینالکو بلاگ تاریخ :  14 خرداد 1396 3 نمایش مجدد دیدگاه‌ها برای تاریخچه خالکوبی و تاتو بسته هستند 0 180 به اشتراک بگذارید Facebook به اشتراک بگذارید Twitter به اشتراک بگذارید Google+ به اشتراک بگذارید Reddit به اشتراک بگذارید Pinterest به اشتراک بگذارید Linkedin به اشتراک بگذارید Tumblr تاریخچه خالکوبی و تاتو تاریخچه خالکوبی و تاتو تاریخچه خالکوبی و تاتو تاریخچه خالکوبی و تاتو به دوران باستان برمی‌گردد و در مصر، یونان، ژاپن و چین باستان مومیایی‌هایی کشف شده که بدن آنها خالکوبی شده بودند.


به اعتقاد باستان‌شناسان این خالکوبی‌ها در هر تمدن، فرهنگ و نگرش‌ مردم آن را نشان می‌دهد.


برخی از این خالکوبی‌ها نمادی از درمان و برخی دیگر محافظت خدایان از بدن انسان دارد.


به نقل از AncientOrigin، کلمه تاتو (tattoo) از کلمه پولینزی tatau یا tatu گرفته شده است.


این کلمه پولینزی به معنی برجسته کردن یا نشانه گذاشتن روی بعضی چیزهاست.


علاوه بر این، تاتو یک کلمه نام‌آوا یا صداواژه است که از صدایی که ابزارهای مورد استفاده در خالکوبی ایجاد می‌کنند، گرفته شده است.


تاتوهای اوتسی قدیمی‌ترن تاتوی یافت شده روی بدن، متعلق به مرد یخی اوتسی است که کهن‌ترین مومیایی طبیعی اروپا به شمار می‌رود و قدمت آن به 5200 سال پیش برمی‌گردد.


این مومیایی یخی در سال 1991 در منطقه‌ای در مرز ایتالیا و اتریش کشف شد.


جالب است بدانید که حدود 57 خالکوبی روی بدن این مومیایی وجود دارد که شامل نقطه، صلیب ریز و خطوط صاف می‌شود.


در ابتدا به نظر می‌رسید که این خالکوبی‌ها به صورت تصادفی و بدون داشتن منطقی پشت آن انجام شده است.


اما برخی نقاط و صلیب‌های ریز در پایین ستون فقرات و برخی خطوط صاف بالای کلیه‌ها و چند خط موازی نیز روی مچ پای این مومیایی وجود دارند که به نظر چندان هم تصادفی نمی‌آیند.


دانشمندان معتقدند که خالکوبی‌های اوتسی، عملکرد درمانی داشته است و برخی نقاطی که روی بدن این مومیایی خالکوبی شده با مناطق ایجاد استرس همخوانی دارند.


آنها می‌گویند که یک شفادهنده سنتی، بخش‌هایی از پوست بدن این مرد را که مشکل جسمی داشته بریده و از گیاهان دارویی در محل زخم‌ها استفاده کرده و سپس آنها را ابزار فلزی گرمادیده سوزانده است.


این روش درمان دردهای روماتیسمی قرن‌ها توسط بربرها از مناطق کوهستانی شمال آفریقا استفاده می‌شده است.


خالکوبی‌های مصریان یکی از نمونه‌های بارز خالکوبی‌ در دوران باستان به تمدن مصریان باستان برمی‌گردد.


بدن و اعضای برخی زنان مصر باستان که شبیه به مجسمه‌های سفالین نگهداری می‌شدند، خالکوبی شده‌اند.


این خالکوبی‌ها به سال 3500 تا 4000 قبل از میلاد برمی‌گردد.


علاوه بر این، برخی از زنان مصر باستان در آرامگاه‌هایی به خاک سپرده شده‌اند که خالکوبی روی آنها به تصویر کشیده شده است.


بهترین شواهد خالکوبی در مصر باستان مربوط به چندین زن مومیایی در 2000 سال قبل از میلاد است.


قبل از کشف اوتسی، اینها اولین خالکوبی شناخته شده در بدن واقعی انسان بودند.


خالکوبی روی بدن این زنان بیشتر در منطقه شکم، ران و سینه‌ها آنهاست و برخی دانشمندان معتقدند که زنان روسپی در آن زمان از این تاتوها استفاده می‌کردند.


اما برخی نیز معتقدند که این خالکوبی‌ها برای محافظت زنان از بیماری‌های مسری جنسی روی بدن آنها حک می‌شده است.


بعضی دانشمندان هم بر این باورند که این تاتوها از زنان در دوران بارداری و زایمان محافظت می‌کردند.


نگرش آخر از بقیه محتمل‌تر به نظر می‌رسد زیرا در بیشتر آنها پیکرهای ریزی از خدای «بس» خالکوبی شده‌اند.


خالکوبی‌ در چین و ژاپن باستان در بخش‌هایی از دنیای باستان، خالکوبی‌ها نقش و عملکرد دوا یا طلسم محافظ را نداشتند بلکه بیانگر شرم و احساس حقارت هستند.


به عنوان مثال، در چین و ژاپن باستان، مجرمانی که به جرائم خاصی دست می‌زدند، به واسطه خالکوبی روی صورت‌هایشان مورد شناسایی قرار می‌گرفتند.


براساس آموزه‌های کنفوسیوس، بدن هدیه‌ای است از سوی پدر و مادر.


با توجه به اهمیتی که کنفوسیوس در بزرگداشت و احترام به اجداد و پدر و مادر قائل بوده، هر قطع عضو بدن و حتی خالکوبی وحشیانه تلقی می‌شود.


از آنجاکه خالکوبی دائمی است، خالکوبی یک جنایتکار حکم حبس ابد آن را دارد و آنها را به حاشیه جامعه برای ادامه بقیه زندگی مجبور می‌کند.


تاریخچه خالکوبی در یونان خالکوبی در مناطق دیگری در دوران باستان نشانی از دارایی و ثروت بوده است.


براساس نوشته‌های هرودوت، تاریخ‌نگار یونانی‌زبان، تبای‌ها خالکوبی می‌کردند.


شهر تبای یا تِبس در استان یونان مرکزی در کشور یونان واقع شده است.


شهر تبای نقش مهمی در اسطوره‌های یونانی بازی می‌کند؛ به طوری که صحنه داستان‌های کادموس، ادیپ، دیونیسوس و دیگر آثار ادبی کهن تبای (Thebes) بوده ‌است.


تبای در دوران باستان رقیب اصلی آتن بود و شهر تبای در سال ۴۸۰ پیش از میلاد و در زمان حمله خشایارشا به جبهه ایران پیوست.


تبایی‌ها برای اینکه از ایرانیان در ترموپیل (یا دروازه‌های گرم، مکانی در یونان که در عهد باستان، گذرگاه ساحلی باریکی در آنجا وجود داشته ‌است) شناخته شوند، از خالکوبی استفاده می‌کردند.


در کتاب هرودوت آمده است: «و به دستور خشایارشا تعداد زیادی از آنها بعد از فرمانده‌شان لئونتیاداس خالکوبی شدند».


خدای بس بس (ایزد زناشویی) از ایزدان مصر باستان به شمار می‌رود.


ایزدی است که شاغلب به هنگام تولد ظاهر می‌شود اما اساسا همچون خدای ازدواج به شمار می‌رفت و بر آرایش زنان نظارت داشت.


بس ایزد محبوبی بود که احتمالا از سرزمین پونت برخاست.


او به شکل ددخویی کوتوله و ستبر ظاهر می‌شود.


سری بزرگ، چشمانی غول‌آسا و گونه‌هایی برجسته دارد.


بر چانه‌اش مو روئیده و زبان گنده‌اش از دهانی باز آویزان است.


دسته‌ای از پر شترمرغ را به عنوان دستار بر سر دارد.


پوست یوزپلنگ پوشیده، دمش از پشت آویخته و از میان پاهای چنبری‌اش پیداست.


در نقش برجسته‌ها و نگاره‌ها، بر عکس نگاره‌های کهن مصری که نیمرخ را می‌نمایانند، او را اغلب با چهره‌ای کامل می‌بینیم.


معمولا بی‌حرکت ایستاده و دست بر رانش گذاشته است.


هر چند گه‌گاه شادمانه اما به گونه ناهنجار جست و خیز می‌کند و چنگ یا تنبور می‌نوازد، دشنه پهنی را با حالتی تهدیدآمیز در دست دارد.


بس نخست به پائین‌ترین طبقه ایزدان تعلق داشت و مردم در اعصار سلطنت نوین، طبقه متوسط نیز تمایل یافتند که تندیس او را در خانه‌های خود نگه دارند و نام او را بر فرزندان خویش گذارند.


از این دوره است که اغلب بس را در مامیس پرستشگاه‌ها می‌بینیم، یعنی زایشگاه‌هایی که در آنها زایمان‌های ایزدی انجام می‌گرفت.


ممنوعیت خالکوبی خالکوبی در دوره‌های مختلف به دلایل گوناگون دچار ممنوعیت شد و گاهی در فرهنگ‌های مختلف به آن به چشم تحقیر نگریسته می‌شد.


در دوران امپراتوری روم، دست سربازها را برای این‌که نتوانند هنگام جنگ فرار کنند، خالکوبی می‌کردند.


از طرفی گلادیاتورها و برده‌ها نیز خالکوبی می‌شدند.


معمولا روی پیشانی‌شان می‌نوشتند: من فراری هستم، مرا دستگیر کنید.


برده‌هایی را هم که به مکان‌های دیگر صادر می‌کردند روی بدن‌هایشان می‌نوشتند: مالیات پرداخت شد، اما در دوران کنستانتین، تحت تاثیر دین مسیح، خالکوبی قدغن شد.


امروزه بیشتر کشورهای غربی دیگر به خالکوبی به‌عنوان پدیده‌ای تحقیرآمیز و بد نگاه نمی‌کنند، اما این عمل هنوز در بسیاری از کشورهای آسیایی پسندیده نیست.


به‌طور مثال خالکوبی در ژاپن بشدت مذموم است و حتی وجود کمترین مقدار جوهر زیر پوست افراد نشان‌دهنده طبیعت مجرمانه بودن آنهاست.


درواقع منشاء احساس بد امروزه مردم ژاپن نسبت به خالکوبی به دلیل وجود سازمانی خلافکار به سبک مافیا به نام «یاکوزا» است که در دنیای زیرزمینی خودشان دست به فعالیت‌های مجرمانه می‌زدند.


در حال حاضر نیز در شهر اوزاکا کارمندان نباید خالکوبی کنند و اگر هم خالکوبی دارند، باید با لباس مناسب آن را بپوشانند و حتی تشویق به برداشتن آنها می‌شوند.


درواقع سال 2012 وقتی یک مقام اوزاکایی با نشان دادن خالکوبی‌اش به یک بچه مدرسه‌ای او را ترسانده بود این ممنوعیت به وجود آمد.


در این کشور افرادی که خالکوبی دارند، نمی‌توانند بدن خالکوبی شده‌شان را در بیشتر اماکن عمومی نشان دهند و معمولا مکان‌های مهم از ورود این افراد جلوگیری می‌کنند.


این قوانین حتی در مورد خارجی‌ها و جهانگردان نیز اعمال می‌شود.


حتی نام هنرمندانی که هنر خارق‌العاده‌شان را با خالکوبی در معرض نمایش می‌گذارند، مترادف با یاکوزاست.


این مافیای ژاپنی از هیچ جرمی مانند فروش مواد مخدر، فحشاء و قماربازی تا رشوه‌گیری سیاسی و خلاف‌های اداری رویگردان نبود.


درواقع یکی از معروف‌ترین خالکوب‌های ژاپنی زمانی عضو باند یاکوزا بوده و بعدها دست از خلافکاری برمی‌دارد و به هنرش می‌پردازد.


در چین هم مردم، خالکوبی را بسیار بد می‌دانستند.


در دوران قدیم، مقامات چینی به منظور تنبیه، صورت مجرمان را خالکوبی می‌کردند یا برده‌ها با خالکوبی از دیگر مردم مشخص می‌شدند و به همین دلیل خالکوبی در چین مفاهیمی منفی پیدا کرده بود.


به اشتراک بگذارید Facebook به اشتراک بگذارید Twitter به اشتراک بگذارید Google+ به اشتراک بگذارید Reddit به اشتراک بگذارید Pinterest به اشتراک بگذارید Linkedin به اشتراک بگذارید Tumblr مطلب قبلی خالکوبی مطلب بعدی متن آهنگ توتول از رضا پیشرو مطالب مرتبط مطالب  بینالکو بلاگ بیشتر از  تاریخ متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت تنهام و از همه دلسرد صدامو بشنو و برگرد فاصله … 19 اسفند 1396 0 نمایش مجدد متن آهنگ جدید آهنگ جدید شهاب رمضان به نام تو که میخندی متن آهنگ جدید آهنگ جدید شهاب رمضان به نام تو که میخندی میخوام بگم که دیوونه شدم اخم نکن بخ… 19 اسفند 1396 0 نمایش مجدد متن آهنگ جدید و زیبای مهدی قاسمی به نام اگه عاشقی متن آهنگ جدید و زیبای مهدی قاسمی به نام اگه عاشقی اگه این زندگی اونی که خواستیم نشد اگه قل… 19 اسفند 1396 0 نمایش مجدد بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت تنهام و از همه دلسرد صدامو بشنو و برگرد فاصله … 19 اسفند 1396 0 نمایش مجدد متن آهنگ جدید آهنگ جدید شهاب رمضان به نام تو که میخندی متن آهنگ جدید آهنگ جدید شهاب رمضان به نام تو که میخندی میخوام بگم که دیوونه شدم اخم نکن بخ… 19 اسفند 1396 0 نمایش مجدد متن آهنگ جدید و زیبای مهدی قاسمی به نام اگه عاشقی متن آهنگ جدید و زیبای مهدی قاسمی به نام اگه عاشقی اگه این زندگی اونی که خواستیم نشد اگه قل… 19 اسفند 1396 0 نمایش مجدد خواندن بیشتر بینالکو بلاگ تاریخ ایران – ایلام باستان – پادشاهی اوان تاریخ ایران – ایلام باستان – پادشاهی اوان پادشاهی اَوان یا پادشاهی آوان یکی از… 31 فروردین 1395 1 نمایش مجدد تاریخ ایران – ایلام تاریخ ایران – ایلام ایلام یا عیلام نام یک تمدن در منطقه‌ای است که بخش بزرگی در جنوب … 31 فروردین 1395 40 نمایش مجدد تاریخ ایران – پیش‌ایلامی تاریخ ایران – پیش‌ایلامی پیش-ایلامی یا ایلامی مقدم دوره‌ای از تاریخ ایلام در بین سال… 31 فروردین 1395 2 نمایش مجدد خواندن بیشتر تاریخ نظرات بسته شده است.


همچنین بررسی کنید متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت متن آهنگ جدید سیامک عباسی به نام بهترین وقت تنهام و از همه دلسرد صدامو بشنو و برگرد فاصله … ورود من را به یاد داشته باش ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ فهرست موضوعات آموزش کامپیوتر سایت و طراحی وب هاست و سرور اتوموبیل و موتور سیکلت معرفی اتوموبیل بیوگرافی اخترشناسان بازیگران خوانندگان دانشمندان ریاضیدانان فیزیک‌دانان فیلسوفان کیمیاگران دیگر اشخاص تکنولوژی تلفن همراه کامپیوتر کنسول و بازی ویدئویی لوازم دیجیتالی و کامپیوتری دانستنی ها آشنایی با برند ها آشنایی با جواهرات و زیورآلات بهداشت و درمان تاریخ تاریخ ایران تاریخ‌نگاران شعر و ادبیات فرهنگ فلزات و انواع آن ها سرگرمی جک و لطیفه ماه تولد نوستالژی سینما و تلویزیون سریال فیلم مد و پوشاک اخبار مد روز برندهای برتر مد موسیقی متن آهنگ پاپ رپ سنتی ترکی دیگر موارد ورزش و تندرستی فوتبال اتوموبیل و موتور سیکلت خودروی برقی بینالکو بلاگ 30 مرداد 1396 خودروی برقی خودروی برقی , خودروی سبز خودروی برقی یا خودروی الکتریکی (Electric vehicle) … انواع وسایل نقلیه موتوری بینالکو بلاگ 30 مرداد 1396 انواع وسایل نقلیه موتوری   خودروها: شامل اتومبیل‌های سواری و وانت خودروها و اتوبوسهای … خواندن بیشتر جک و لطیف جک مخ زنی بینالکو بلاگ 30 دی 1394 جک دختر بینالکو بلاگ 30 دی 1394 جک افتخارات علمی بینالکو بلاگ 30 دی 1394 جک پست غمگین بینالکو بلاگ 30 دی 1394 بینالکو بلاگ به شما کمک می کند تا اطلاعات عمومی خود را بالا برده و از حواشی هنر , ورزش و مد با خبر باشید .


شما می توانید مطالب اختصاصی خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال کنید تا به صورت اختصاصی بر روی وبلاگ قرار گیرد .


آموزش آموزش نصب و کانفیگ فایروال CSF برای دایرکت ادمین بینالکو بلاگ 10 دی 1396 آموزش فعال سازی DKIM در دایرکت ادمین بینالکو بلاگ 29 آذر 1396 تکنولوژی لپ‌تاپ Laptop بینالکو بلاگ 9 خرداد 1396 تاریخچه سخت‌افزار کامپیوتر بینالکو بلاگ 9 خرداد 1396 © Copyright 2017, All Rights Reserved by Binalco | Designed by Binalco

:: Article source ::

http://binalco.com/blog/تاریخچه-خالکوبی-و-تاتو/