به رنگ ارغوان - نقاشی خرید اینترنتی

به رنگ ارغوان دانستنیها - شعر - موسیقی- رایانه - فرهنگ و ادب - گفته ها و نکته ها- متون انگلیسی آثاربرگزیده استاد مرتضی کاتوزیان(1) ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   برگزیده آثارنقاشی استاد علیرضا صدقدار(3) ادامه مطلب + نوشته شده در  دوشنبه چهارم آبان ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  برگزیده آثار نقاشی استاد صدقدار(2) ادامه مطلب + نوشته شده در  دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  برگزیده آثار نقاشی استاد علیرضا صدقدار ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  نقاشی طبیعت ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه ششم مرداد ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   برگزیده آثار نقاشی علیرضا صدقدار ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم تیر ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   گالری نقاشی2 ادامه مطلب + نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   برگزیده آثار نقاشی استاد محمد عزتی ادامه مطلب + نوشته شده در  شنبه دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  برگزیده آثار نقاشی استاد رحیم نوه سی (2) ادامه مطلب + نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   برگزیده آثار استاد رحیم نوه سی (1) ادامه مطلب + نوشته شده در  شنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   برگزیده آثار نقاشی استاد مهرداد جمشیدی ادامه مطلب + نوشته شده در  دوشنبه هفدهم فروردین ۱۳۸۸ساعت   توسط مژده میراحمدی   گالری نقاشی گل ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه بیستم اسفند ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   گالری نقاشی طبیعت (2) ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   تصاویر منتخب ولنتاین ادامه مطلب + نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   نقاشیهای زیبا از طبیعت(1) ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه دوم بهمن ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  شوق کودکی ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گالری نقاشی آواسرجوئی ادامه مطلب + نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گلچینی از نقاشیهای استادشکیبا (5) ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه پنجم آذر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  برگزیده آثارنقاشی نسرین خسروی   ادامه مطلب + نوشته شده در  شنبه دوم آذر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  برگزیده آثار استاد مرتضی کاتوزیان   ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  بیوگرافی استاد مرتضی کاتوزیان مرتضی کاتوزیان نقاشی است خودآموخته و برای رسیدن به جایگاهی که در نقاشی دوران معاصر دارد به اصطلاح دود چراغ خورده است او متولد ۱۱ تیر ماه ۱۳۲۲ است و از کودکی به نقاشی علاقمند بوده و در ۱۷ سالگی با هنر گرافیک آشنا شده است.


در آن دوره تمام کارهای نقاشی گرافیکی را خودش انجام می داده است در سال ۱۳۵۳ سازمان جهانی I.


A.


A مسئولیت برگزاری نمایشگاه بین المللی گرافیک تهران را به عهده او گذاشت.


در آن دوران از طرف آن سازمان برنده جایزه شد.


کاتوزیان به گفته خودش هرگز خودش را در یک سبک محدود نکرده است و اجازه نداده سبک و روش دست و پایش را ببندد.


ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   برگزیده آثار استاد عبا س کا توزیان       ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  بیو گرافی استاد عبا س کاتوزیان   عباس کاتوزیان در سال ۱۳۰۲ در تهران متولد شد و چنانکه خود می گفت: "تا آنجا که یاد دارم نقاشی کردم و نقاش بودم.


همیشه در تار و پود طراحی تلاش کردم و غرق در رنگ ها بوده ام .


اوهنرجوی هنرستان کمال الملک بود و بعدها در سال ۱۳۲۲ نایب رییس این هنرستان نیز شد.


استاد حسین و استاد اولیا، از جمله معلمان او در این هنرستان بودند .


او تنها نقاش ایرانی است که در سال ۱۳۵۲ آثارش در کنار آثار استاد کمال الملک در مجلس شورای ملی به معرض تماشا قرار گرفت .


ا ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم مهر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   استاد مهرداد جمشیدی                                                                     مهرداد جمشیدی در سال 1349 در تهران متولد شد.


  از دوران کودکی به نقاشی علاقه فراوان داشت.


او فارغ التحصیل رشته گرافیک است.


از سال 1369 بصورت حرفه ای تحت تعلیم بزرگترین نقاش رئالیست ایران - استاد مرتضی کاتوزیان- به نقاشی پرداخت.


در سال 1377 آتلیه نقاشی خود را تاسیس کرد که در آن به تدریس نقاشی با معیارهای سنتی و کلاسیک مشغول است.


او در نمایشگاههای مختلفی شرکت کرده، از آن جمله اند: نمایشگاه گروهی نقاشان آتلیه کارا در نگارخانه سبز در سال 1371 و 1377 و در کاخ سعد آباد در سال 1382.


او همچنین در پنجمین بنیان بین المللی کاریکاتور تهران بعنوان یکی از 10 هنرمند برتر، مفتخر به دریافت جایزه شد.


  + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   گالری نقاشی استاد ایمان ملکی(1)   ادامه مطلب + نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گلچین نقاشیهای استاد حجت الله شکیبا (4) ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه سی ام تیر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گالري استاد شکیبا(3)   ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گلچینی ازنقاشیهای روی پر ادامه مطلب + نوشته شده در  دوشنبه دهم تیر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   مهر مادر(اثر ارزشمند استاد مرتضي كاتوزيان)                           ارزشمندترين وقايع زندگي معمولا ديده نميشوند ويا لمس نميگردند، بلکه در دل حس میشوند.


    + نوشته شده در  یکشنبه نهم تیر ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   گالری استادشکیبا (2) ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  بیوگرافی استاد ایمان ملکی      ایمان ملکی در بیستم اسفندماه 1354 در تهران متولد شد و از دوران کودکی علاقه زیادی به نقاشی داشت .


از 15 سالگی فراگیری نقاشی را تحت نظر اولین و تنها معلـم خود استاد مرتضی کاتوزیان - که بزرگترین نقاش واقعگرای ایران است - آغاز نمود.


در ســــال 1374 وارد دانشگاه هنر شد و چهار سال بعد در رشته گرافیک ازاین دانشـــگاه فــارغ از تحصــیل شـد.


در ســــال 1380 اقــــدام به تاسیس> و آموزش نقاشــی با رعایت ارزشـــهای سنتــی و کلاسیــک ایــــن هنـــــر نمـــود .


مهمترین نمایشگاه هایی که او در آنها شرکت داشته عبارتــند از: نمایشگاه نقاشـان واقعگرای ایــران در موزه هنـــرهای معاصــر تهران (1378) و نمایشگاه های گروهی آتلیه کارا : سـال 1377 در نگارخانه سبز و 1382 درموزه هنرهای ریبای کاخ سعد آباد.


او در سال 1384 موفق به دریافت جایزه > برای تابلوی و جایزه منتخب رئیس مرکز نوسازی هنر برای تابلوی > در دومین دوره مسابقه (سالن) بین المللی مرکز هنر(ARC) آمریکا شد .


  + نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گلچینی از بهترینها ی استاد فرشچیان(2) ادامه مطلب + نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  برگزيده آثارنقاشی استادشکیبا (1) ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه هفتم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  استاد شکیبا    شكييا قبل از اينكه خواندن و نوشتن را فراگيرد نقاشي را شروع كرد .


وي فارغ التحصيل دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است.


نمايشگاه هاي متعددي در ايران و ديگر كشورها داشته است نخستين بار در سال 1355 با شركت در نمايشگاه جهاني شهر بازل سوييس به عنوان يك نقاش پیشرو ٍمعرفی شدو موزه هنرهای معاصر ایران و کریستی لندن با به نمایش در آوردن آثار وی در گالری و حراج خود او را به عنوان هنرمندی که شیوه خاصی را که ملهم از فرهنگ ایرانی است تائید نمودند.


شكيبا اكنون با خانواده اش در ونكوور كانادا زندگی ونقاشي مي كند.


وی در همه نگارگری های خود به نوعی از فرهنگ ایران بویژه ایران باستان بهره برده است ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه هفتم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  گلچيني از نقاشي هاي استاد محمود فرشچيان (1) ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  اولين نقاش ايراني مانی نقاش: بنیانگذار آیین مانوی که  نسبش از طرف مادر به اشکانیان برمی گشت،  پسر «فاتک» بود و در ایام جوانی به آموختن علوم و حکمت و غور و مطالعه در ادیان رزتشتی و عیسوی و سایر دینهای زمان خویش پرداخت.


 مانی در سال ۲۱۵یا ۲۱۶میلادی ( سال چهارم سلطنت اردوان آخرین پادشاه اشکانی) در قریه ی ماردینر در ولایت مسن ناحیه نهر کوتاه در بابل باستانی متولد شد.


 مانی آیین زرتشت را مطالعه کرد و خود را مصلح آن شناخت و به قول خودش در سیزده سالگی (سال ۲۲۸ میلادی) چند بار مکاشفاتی یافت و فرشته ای اسرار جهان را بدو عرضه داشت.


سرانجام پس از آغاز دعوت آیین خود در سال ۲۴۲ میلادی خویش را «فارقلیط» که مسیح ظهور او را خبر داده بود معرفی کرد.


وی را در سال ۲۷۵یا ۲۷۶ میلادی چندان عذاب دادند تا زندگی را بدرود گفت.


بنابر یک روایت مانی مصلوب شد و برخی گویند زنده زنده پوست او را کندند، بعد سرش را بریدند و پوست او را پر از کاه کرده به یکی از دروازه های شهر گندیشاپور خوزستان بیاویختند و از آن پس آن دروازه به باب مانی موسوم گشت.


 مانی کتاب بسیار نوشته است از آن جمله «شاپورگان» به زبان پهلوی بوده است.


ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه پنجم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  شرح زندگي لئوناردو داوينچي DAVINCI LEONARDO   بر بالاي تپه اي نزديک شهر فلورانس، جواني خوش سيما با موهايي طلايي ايستاده بود و هر از گاهي دستش را داخل قفسي مي برد و پرنده اي برمي داشت و آن را آزاد مي کرد.


پرنده پر و بال زنان دور مي شد، اوج مي گرفت و پرواز مي کرد و لئوناردو با لبخندي حاکي از رضايت او را نگاه مي کرد.


لئوناردو  در سال 1452م  در نزديکي شهر فلورانس ايتاليا به دنيا آمد.


پدرش کارمند دولت و مادرش در مهمانخانه اي خدمتکار بود.


او دوران کودکي را نزد پدربزرگش و تحصيلات ابتدايي را در مدرسه ي دهکده  محل سکونتش گذراند و با حل مسائل مشکل رياضي نشان داد که بسيار باهوش است .


در همين زمان استعداد خلاقه اش در هنر نقاشي نيز آشکار شد و در شانزده سالگي «آندره دل وروچيو» استاد نقاشي او بسيار تشويقش کرد.


  وروچيو فن کارکردن روي سنگ مرمر، چوب و فلز را به لئوناردو آموخت.


او عقيده داشت که آشنايي با مکتبهاي کلاسيک لاتين و يونان، فلسفه، رياضيات و کالبد شکافي براي لئوناردو بسيار ضروري است.


ادامه مطلب + نوشته شده در  شنبه چهارم خرداد ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  استاد محمود فرشچيان     استادمحمود فرشچیان به سال 1308 شمسی در اصفهان دیده به جهان گشود .


پدرش ، حاج غلامرضا فرشچیان ، از تجار فرش بود و در کار هنر قالی بافی دست داشت .


این زمینه مساعد برای پرورش ذوق و شوق او در راه آشنایی با هنر موثر افتاد .


از سالهای پیش از مدرسه از روی نقشه های قالی طرح میزد ، تا به تدریج دستش در کار نقش پردازی روان گردید .


فرشچیان در طی تحصیلات مقدماتی در محضر استاد میرزاآقا امامی اصفهانی هنرمند چیره دست و پرآوازه دیار اصفهان ، به آموختن نقاشی دلبستگی تمام پیدا کرد و دل در گرو نقشهای زیبا بست .


او از کار هنر احساس رضایت و شادمانی داشت .


از کلاس هفتم دبیرستان فرشچیان قدم به هنرستان هنرهای زیبای اصفهان گذاشت و چهار سال در آن جایگاه عاشقی ، زیر نظر استاد عیسی بهادری ، استاد نابغه و توانمند نقاشی قالی ، مینیاتور ، نقاشی رنگ و روغن ، به فراگیری اصول و مبانی طراحی نقوش سنتی (نقشه قالی ، تذهیب ، مینیاتور) پرداخت .


بدون شک نقش استاد عیسی بهادری در پرورش و خلاقیتهای محمود فرشچیان نقشی فوق العاده ارزشمند بود .


استاد در بیان احساس و تجسم شعرگونه عواطف ، به شیوه ای کاملا جدید موفق به هماهنگی و همگامی میان مضمون و محتوا و شکل و فرم نقاشی هایش گردید و این مشخصه اصلی کار او در نقاشی شد .


فرشچیان در جوانی بسیار پرتلاش و خستگی ناپذیر به کار و طراحی نقوش مختلف میپرداخت .


او در مطالعه آثار تاریخی شهر اصفهان (چهل ستون ، عالی قاپو ، مسجد شیخ لطف الله و .


.


.


طرحهای اسلیمی و ختایی کاشیکاری های بی نظیر آن آثار سر از پا نمیشناخت و چون محققی موشکافانه این نقش ها را مطالعه میکرد .


فرشچیان حتی در دوره سربازی نیز دست از قلم و رنگ برنداشات و آثاری دیدنی آفرید که مورد تشویق مقامات قرار گرفت .


                                                                                                   ادامه مطلب + نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  نقاشی های کلاسیک جهان       برای مشاهده بقیه عکسها بر روی ادامه مطلب کلیک کنید ادامه مطلب + نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۷ساعت   توسط مژده میراحمدی   |  درباره خداوندا سرنوشت ما را خیر بنویس، تقديري مبارك ،تا هر آنچه را تو زود ميخواهي ما دير نخواهيم وهر آنچه را تو دير ميخواهي ما زود نخواهيم.


صفحه نخست پروفایل مدیر وبلاگ پست الکترونیک آرشیو وبلاگ عناوین مطالب وبلاگ پیوندهای روزانه كيوان شاهبداغي فلک الافلاک نقاشي بوسيله پا آشپزباشی طنزهای ارمغان زمان فشمی وبلاگ طنز پرداز خلیل جوادی تا با تو بودن صنم توکای مقدس آشپزي ايراني آشپزي آنلاين آنی دالتون من و ام اس دیدنیهای ایران و جهان پایگاه اطلاع رسانی نیک صالحی آرشیو پیوندهای روزانه نوشته های پیشین خرداد ۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ اسفند ۱۳۹۰ بهمن ۱۳۹۰ دی ۱۳۹۰ آذر ۱۳۹۰ آبان ۱۳۹۰ مهر ۱۳۹۰ شهریور ۱۳۹۰ مرداد ۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ فروردین ۱۳۹۰ اسفند ۱۳۸۹ بهمن ۱۳۸۹ دی ۱۳۸۹ آذر ۱۳۸۹ آبان ۱۳۸۹ مهر ۱۳۸۹ شهریور ۱۳۸۹ مرداد ۱۳۸۹ تیر ۱۳۸۹ فروردین ۱۳۸۹ اسفند ۱۳۸۸ بهمن ۱۳۸۸ دی ۱۳۸۸ آذر ۱۳۸۸ آبان ۱۳۸۸ مهر ۱۳۸۸ شهریور ۱۳۸۸ مرداد ۱۳۸۸ تیر ۱۳۸۸ خرداد ۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ فروردین ۱۳۸۸ اسفند ۱۳۸۷ بهمن ۱۳۸۷ آرشيو آرشیو موضوعی شعر موسیقی نقاشی گفته ها و نکته ها دل نوشته ها دانستیهای عمومی پیوندها موسيقي اصيل ايراني موسیقی ایرانی موسيقي و آهنگ دانلود موسيقي سنتي تايپيك طرفداران سنتور مجله موسيقي ايرانيان راديو فرهنگ سو تيام شب زنده ها دل زنده ها قطعه اي براي نشنيدن گفتگوهاي هارمونيك عاشقانه ها سياه مشق وبلاگ موسيقي سنتي ايران صدا موسيقي سنتي دلنوازها نوا گنجينه صوتي معناي موسيقي   RSS  POWERED BY BLOGFA.


COM   جديدترين کدهاي موزيک

:: Article source ::

http://mozhdehmirahmadi.blogfa.com/cat-5.aspx